حمایت بانک کارآفرین از تجار ایرانی

بانک کارآفرین آمادگی دارد در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی کشور، از دست‌اندرکاران و تجار ایرانی حمایت کند و سهم خود را در اقتصاد ملی کشور به نحوی شایسته ایفا کند.

بانک کارآفرین آمادگی دارد در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی کشور، از دست‌اندرکاران و تجار ایرانی حمایت کند و سهم خود را در اقتصاد ملی کشور به نحوی شایسته ایفا کند.
حمید تهرانفر، مدیرعامل بانک کارآفرین با اعلام این مطلب افزود: اگر بتوانیم با ایجاد نهضت صادراتی در کشور تقاضای خارجی را تحریک کنیم، گامی بلند در مسیر رسیدن به اهداف برنامه توسعه کشور و سند چشم‌انداز توسعه کشور برداشته‌ایم.
تهرانفر با اشاره به نقش بانک‌ها در حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور گفت: فعالان و دست‌اندرکاران بخش تولید و صادرات برای توسعه و رقابت در بازارهای جهانی نیازمند منابع هستند و برای تأمین این نیاز مالی، بانک‌ها می‌توانند تسهیلاتی در اختیار این صنعتگران و تولیدکنندگان قرار دهند تا با ایجاد ارزش افزوده و صادرات کالاهای تولیدی خود، گامی بزرگ در راستای بهبود اقتصاد کشور بردارند.

وی تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین فاکتورهای دخیل در امر توسعه صادرات، حمایت‌های مالی و بیمه‌ای است که مستقیماً از طریق بانک‌ها و موسسات مالی و بیمه‌ای در اختیار صادرکنندگان قرار می‌گیرد. از سوی دیگر این حمایت‌ها خود مهم‌ترین ابزار سیاست‌گذاری دولت‌ها برای تشویق و ترویج صادرات هستند. تأمین مالی صادرات و سیستم بیمه اعتبارات صادراتی، صادرکنندگان کشورهای در حال توسعه را به افزایش میزان صادرات خود تشویق می‌کند.


تهرانفر در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: در کشور ما در حال حاضر قوانین و مقررات ناظر بر تأمین مالی صادرات به گونه‌ای طراحی گردیده است که صادرکنندگان کالاها و خدمات ایرانی به سایر کشورها را در مرحله قبل و بعد از صادرات تحت پوشش قرار دهد. در مرحله قبل از صادرات با تأمین نیازهای مالی صادرکنندگان، آنها را در تولید و تدارک کالای صادراتی حمایت مالی کرده و از کاهش توان مالی آنان برای امر صادرات جلوگیری می‌کنند.


وی همچنین افزود: از سوی دیگر بعد از انجام صادرات، صادرکننده می‌تواند تحت پوشش مالی بانک قرار گیرد. بدیهی است در هر مرحله ضوابط و مقتضیات تأمین مالی طراحی شده است و در برخی موارد که صادرکننده می‌تواند اعتبار اسنادی از بانک خریدار خارجی ارائه دهد، همان سند یا اسناد مشابه بین‌المللی می‌توانند به عنوان وثایق تسهیلات اعطایی مورد پذیرش قرار بگیرند.


وی با اشاره به خدمات ارزی و بین‌المللی ارائه شده در شعب بانک کارآفرین تصریح کرد: در راستای توسعه اقتصادی و اشاعه سیاست‌های کلان کشور و ارائه خدمات به مشتریان، بانک کارآفرین طیف گسترده‌ای از انواع محصولات و خدمات ارزی از جمله صدور انواع ضمانتنامه‌های ارزی، حوالجات ارزی وارده و صادره و بروات اسنادی را به کلیه صادرکنندگان و واردکنندگان کالا و خدمات ارائه می‌کند.


تهرانفر با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان بانک کارآفرین خاطرنشان کرد: هماهنگ با سیاست‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی و برنامه توسعه اقتصادی کشور در صدد هستیم تا ضمن افزایش اشتغال و کارآفرینی برای جوانان، پیشتاز راستین صنعت بانکداری نوین در کشور باشیم.

  • شماره۳۳۱ هفته نامه اطلاعات بورس- صفحه۱۰
کد خبر 410302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =