بازدهی بیشتر بورس نسبت به رقبا

بازارهای رقیب در یک دهه اخیر نسبت به بورس جا مانده‌اند، بورس نسبت به سایر بازارها بازدهی بالاتر ی داشته است.

به گزارش صدای بورس به نقل از خبرگزاری فارس، علی صحرایی ، در پاسخ به این پرسش که با توجه به ریزش‌های اخیر شاخص بورس تهران آیا بازار به تعادل می‌رسد، گفت: بازار همیشه در نوسان است و نوسان از ویژگی‌های ذاتی بورس است اما بورس همیشه جذابیت خود را دارد و هر کس که می‌خواهد به بورس بیاید یا باید دانش آن را داشته باشد و یا اینکه از افراد حرفه‌ای مطمئن مشاوره بگیرد. 

به گفته وی، طی سال‌های اخیر زمینه حضور مشاوران در بورس فراهم شده است و افراد می‌توانند با هر میزان از سرمایه وارد بورس شوند. 

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در پاسخ به این پرسش که برای ورود به بورس چه میزان سرمایه‌ لازم است‌،گفت: با هر میزان سرمایه می‌توان وارد بازار شد اما برای ورود به بازار مسکن یک سرمایه حداقلی لازم است. از طرفی ویژگی نقدشوندگی، دسترسی آسان به بورس با 1700 ایستگاه معاملاتی و معاملات برخط و حضور شرکت‌هایی از 40 صنعت متفاوت زمینه سرمایه‌گذاری در بورس را فراهم کرده است.

به گفته وی، هر ایستگاه معاملاتی حداقل یک معامله در روز دارد و بیش از 180 صندوق سرمایه‌گذاری در بورس حضور دارند همچنین شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری وجود دارند و 330 شرکت در بورس حاضر هستند. 

به گفته صحرایی، طبق بررسی‌های علمی، بازدهی بورس نسبت به سایر بازارها در یک دوره 10 ساله بیشتر بوده است و حتی از بازار مسکن نیز بازدهی بیشتری داشته است. 

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مورد اینکه چه توصیه‌ای برای ورود عامه مردم می‌کنید، گفت: شرکت‌هایی که عرضه‌های اولیه سهام دارند و معمولاً مبلغ کمتری برای خرید سهام آنان مورد نیاز است از این طریق می‌توانند وارد شوند یا به شرکت‌هایی که در 40 صنعت مختلف حضور دارند و هر کس که تحلیل دارد بر اساس آن عمل کند و آنهایی که تحلیل ندارند از شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری کمک بگیرند. 

صحرایی گفت: بازار بورس تهران جای رشد زیادی دارد و هنوز این بازار بزرگ نشده است، ضریب نفوذ بورس در کشور ما کم است و در عرضه‌های اولیه حداکثر یک میلیون نفر مشارکت می‌کنند که باید این رقم نسبت به جمعیت کشور افزایش پیدا کند. 

وی تأکید کرد: سرمایه‌گذاران برای ورود به بورس با تحلیل و استفاده از مشاوران سرمایه‌گذاری وارد شوند

کد خبر 410193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =