نقش مهم کیش اینوکس ۲۰۱۹ در رشد اقتصادی

یکی از مهم ترین مباحث اقتصادی ایران در زمان تحریم ها بحث افزایش صادرات و کاهش واردات است. آمار تجارت ایران نشان می دهد در یکسال اخیر از مجموع ۴۴هزار میلیارد تومان صادرات صورت گرفته، ۹ هزار میلیارد تومان به کشور های همسایه بوده است.

به گزارش صدای بورس به نقل از  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این مراسم   نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در سخنانی به لزوم افزایش صادرات ایران به کشورهای مختلف تاکید کرد.

سلاح ورزی در این زمینه بیان کرد: یکی از مهم ترین مباحث اقتصادی ایران در زمان تحریم ها بحث افزایش صادرات و کاهش واردات است. آمار تجارت ایران نشان می دهد در یک سال اخیر از مجموع ۴۴هزار میلیارد تومان صادرات صورت گرفته، ۹ هزار میلیارد تومان به کشور های همسایه بوده است.

وی در ادامه بیان کرد: ارقام صادراتی ایران طی این مدت نشان می دهد که یکی از دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در زمان تحریم ها حفظ بازارهای هدف توسط صنایع مختلف اقتصادی ایران بوده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران همچنین افزود: آمارهای جهانی نیز نشان می دهد که تنها کم تر از ۲ درصد از صادرات کل کشورهای دنیا مربوط به ایران بوده و این امر حاکی از آن است که ایران در مقایسه با دیگر کشورها همچنان سهم کمی از صادرات جهانی دارد .

سلاح ورزی با اشاره به اینکه در نظر داریم تا افق ۱۴۰۰ ، صادرات ایران را به ۴۸ ملیارد دلار برسانیم، بیان کرد: امسال خوشبختانه اتاق بازرگانی ایران، به عنوان نهاد ارشد بخش خصوصی ماموریت های بسیاری در زمینه صادرات به عهده گرفته است. در همین خصوص ۲۲۰ تشکل ملی و ۶۰ اتاق اقتصادی در حال فعالیت هستند که اتاق های مشترک ایران با دیگر کشور ها طی زمان مزبور دستاورهای بسیار درخشانی داشته اند.

وی افزود: با توجه به اینکه تشکل های مختلف بخش خصوصی، عمده اهداف خود را به سمت کشور های همسایه سوق داده اند، اتاق های ایران-عراق و ایران- افغانستان سهم بسیاری از صادرات ایران را به ثبت رسانده اند.

این مقام مسئول در اتاق بازرگانی در پایان بیان کرد: برگزاری کیش اینوکس ۲۰۱۹ در روزهای جاری همزمان با هفته جهانی کارآفرینی است. موضوع مهمی که می تواند نقش بسزایی در رشد اقتصادی کشور داشته باشد. در این زمینه برنامه های بسیاری در اتاق های بازرگانی سراسر کشور در نظر گرفته شده که می تواند نقطه عطفی در برنامه های آتی اقتصادی کشور باشد.

کد خبر 410191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =