راه اندازی بورس بین‌المللی ایران  در کیش

بورس بین‌المللی کیش تا پایان سال در این جزیره راه‌اندازی می‌شود. مقدمات تصویب آن در دولت فراهم شده است.

به گزارش صدای بورس به نقل از   خبرگزاری فارس از جزیره کیش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش امروز در یازدهمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در جزیره کیش اعلام کرد: بورس بین‌المللی ایران تا پایان سال در جزیره کیش راه‌اندازی می‌شود و مقدمات تصویب آن در دولت فراهم شده است.

وی همچنین گفت: علی‌رغم تحمیل شرایط سخت به کشور ما و تحریم‌های ظالمانه امروز اقتصاد ایران به ثبات نسبی رسیده است.

 اجرای 30 هزار میلیارد تومان پروژه در کیش 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: اجرای 120 پروژه عمرانی و توسعه‌ای در کیش به ارزش بیش از 30 هزار میلیارد تومان نشانگر توجه بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در کیش است.

مظفری همچنین از برنامه تولید ارز دیجیتال در جزیره کیش در آینده نزدیک خبر داد که به رونق تجارت و داد و ستد خواهد انجامید.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه پیشران اقتصاد ایران است، گفت: رشد بورس در سال گذشته و امسال قابل توجه بوده و سیاست‌های ضد تورمی بانک‌ها و اصلاح ساختاری تأثیر بیشتری بر روی اقتصاد خواهد شد. در این زمینه شاخص بخش صنعت بانکداری در کشور از رشد 60درصدی در بورس بررخوردار بوده که بانک‌ها می‌توانند در خدمت تولید و رونق اقتصادی قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین گفت: صنعت بیمه از رشد 100درصدی در بورس برخوردار شده و فرهنگ‌سازی برای افزایش پوشش بیمه‌ای و ریسک برای توسعه اقتصادی لازم است.

مظفری از ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران با تلفیق بازار سرمایه خبر داد و گفت: فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری خارجی در ایران فراهم شده است که علی‌رغم فشارهای غیرقانونی آمریکا این فرصت‌ها را نباید از دست بدهید و در بازار بزرگ ایران سرمایه‌گذاری کنید.

 ترمینال جدید فرودگاه کیش راه‌اندازی می‌شود

وی همچنین از پروژه راه‌اندازی ترمینال جدید فرودگاه کیش خبر داد که ظرفیت پذیرش مسافر را به سالانه شش میلیون نفر افزایش می‌دهد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کیش به شهر هوشمند و خلاق از نظر استارت‌آپ‌ها تبدیل می‌شود و مرکز نوآوری کیش برای استارت‌آپ‌ها راه‌اندازی شده است.

کد خبر 410187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =