پذیر ش سه شرکت در  بازار  اول و دوم فرابورس

درخواست‌ پذیرش شرکت‌های بازار پایه دریافت شده است که ۳ شرکت موفق به پذیرش در بازار اول و دوم فرابورس ایران شدند.

به گزارش صدای بورس به نقل از  خبرگزاری فارس، مدیر پذیرش فرابورس ایران در مورد شرکتهای حاضر در بازار پایه فرابورس با اشاره به اینکه درخواست‌های پذیرش در مرحله بررسی هستند، افزود: در صورت احراز شرایط و تکمیل مدارک، این درخواست‌ها نیز آماده طرح  در جلسات آتی هیات پذیرش هستند.درخواست‌ پذیرش شرکت‌های بازار پایه دریافت شده است که ۳ شرکت موفق به پذیرش در بازار اول و دوم فرابورس ایران شدند.

سارا سادات اخلاقی مدیر  پذیرش فرابورس در مورد شرکت بیمه تجارت نو و پذیرش آن گفت: این شرکت در جلسه چهاردهم آبان‌ماه در هیات پذیرش مطرح شد که با پذیرش و ارتقای شرکت از تابلو زرد بازار پایه به بازار دوم فرابورس به صورت مشروط موافقت شد.

به گفته اخلاقی، شرکت بیمه تجارت نو با سرمایه ثبتی ۱۵۷۰ میلیارد ریال در تمامی رشته‌های بیمه‌ای فعال است و سهامداران عمده آن را شرکت‌های گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری ایرانیان، پست‌بانک، بین‌المللی عمران رضوی، موسسه صندوق رفاه و تامین آتیه کارکنان پست بانک تشکیل می‌دهند.

مدیر پذیرش فرابورس همچنین در مورد شرکت بیمه زندگی خاورمیانه بیان کرد: درخواست ارتقای این شرکت ۲۱ آبان‌ماه جاری در هیات پذیرش مطرح شد که این هیات با پذیرش شرکت در بازار اول فرابورس ایران به صورت مشروط موافقت کرد.

وی سرمایه ثبتی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه را ۱۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: بیمه زندگی خاورمیانه تنها شرکتی است که به طور تخصصی در زمینه بیمه‌های زندگی فعال است و سهامداران عمده آن شامل بانک خاورمیانه، شرکت‌های آسفالت طوس، سام گروه، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، کارآفرینان صنعت ذوب فلزات و ... هستند.

مدیر پذیرش فرابورس همچنین یادآور شد پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های بیمه تجارت نو و بیمه زندگی خاورمیانه در سال ۱۳۹۴ در فرابورس ایران انجام شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه هیات پذیرش، بررسی درخواست شرکت‌های بازار پایه را در اولویت قرار می‌دهد، عنوان کرد: برای تسریع در پذیرش شرکت‌های بازار پایه با هماهنگی سازمان بورس و اوراق بهادار امکان برگزاری جلسات هیات پذیرش فوق‌العاده نیز وجود دارد.

کد خبر 410132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =