تثبیت طلا در محدوده 1600 دلار

بزرگترین بانک سرمایه‌گذاری جهان پیش‌بینی کرد که قیمت هر اونس طلا تا سال ۲۰۲۱ میلادی در محدوده ۱۶۰۰ دلار تثبیت خواهد شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از کالاخبر، بانک کانادایی سی‌آی‌بی‌سی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: «با توجه به در پیش بودن فصل تقاضای فزاینده طلا، قیمت این فلز گرانبها تا پایان امسال بار دیگر روند کاملا صعودی خواهد داشت و قیمت آن تا دو سال آینده در محدوده حمایتی ۱۶۰۰ دلاری تثبیت خواهد شد.»

بانک سی‌آی‌بی‌سی افزود: «کاهش رشد اقتصادی جهان در کنار سیاست‌های انبساطی پولی و کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا موجب افزایش چشمگیر تقاضا برای طلا طی ماه‌های آینده خواهد شد. نرخ بهره واقعی در آمریکا هم اکنون به زیر ۲ درصد رسیده و این مساله تقاضا برای طلا را افزایش داده است.»

این بانک معتبر کانادایی پیش‌بینی کرد که میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه پایانی امسال به ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی بانک سی‌آی‌بی‌سی معادل ۱۴۲۵ دلار اعلام شده بود.

پیش‌بینی می‌شود، قیمت هر اونس طلا سال آینده از مرز ۱۶۰۰ دلار فراتر رود. پیش‌بینی بانک سی‌آی‌بی‌سی نشان می‌دهدف قیمت هر اونس نقره نیز در سه ماه پایانی امسال به ۱۸ دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی ۱۶.۲۵ دلار اعلام شده بود. قیمت نقره تا دو سال آینده نیز بالاتر از ۱۹ دلار خواهد بود.

کد خبر 409757

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =