زنگ معاملات توسط مدیرعامل بورس تهران و سفیرسوئیس نواخته شد

صبح امروز،مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران و  مارکوس لیتنر سفیر سوئیس با بازدید از بورس تهران به صورت نمادین زنگ معاملات بورس را به صدا در آوردند.

به گزارش صدای بورس به نقل از  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، سفیر سوئیس در تهران به همراه خانم چنتل مقام کنسول سفارت، صبح امروز از بورس تهران بازدید کردند.علی صحرائی مدیرعامل بورس اوراق بهادارتهران و  مارکوس لیتنر سفیر سوئیس در این مراسم به صورت نمادین زنگ معاملات بورس تهران را به صدا در آوردند.

سفیر سوئیس ضمن بازدید از تالار شیشه ای،اطلاعات و جزئیاتی را از ساختار بازار سرمایه ایران، تاریخچه بورس تهران و نحوه سرمایه گذاری در این بازار دریافت کرد و با شرایط سرمایه گذاری خارجی آشنا شد.

وی بورس را قلب اقتصاد دانست و اظهار داشت: عملکرد بورس تهران در یک سال گذشته  در دنیا بی نظیر بوده است .

سفیر سوئیس در تهران به تعامل بورس های تهران و سوئیس اشاره کرد و افزود: این ارتباط فرایندی پیچیده است و نیاز به تعامل بیشتر طرفین دارد.

در این مراسم صحرائی مدیرعامل بورس تهران هم در خصوص همکاری های بورس تهران با بورس های بین المللی  گفت: بورس تهران در راستای گسترش همکاری های بین المللی خود تاکنون ۱۲تفاهم‌نامه با بورس های مختلف دنیا به امضا رسانده است  و از جذب سرمایه گذار خارجی استقبال می کند.

دکتر صحرایی با اشاره به مناسبات دوستانه ایران و سوئیس در یکصد سال گذشته اظهار امیدواری کرد: بورس تهران به عنوان یک بازار کشف نشده بین المللی، می تواند میزبان تحلیل‌گران، روزنامه نگارانو سرمایه گذاران سوئیسی باشد.

کد خبر 409702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =