هدایت نقدینگی به بازار بورس با "اعتمادسازی"

یکی از ارکان اساسی بورس را اعتماد شکل می‌دهد. اگر سهامداران خرد اعتماد بیش‌تری به این بازار پیدا کنند با فعالیت خود به بازار بورس هیجان مضاعفی خواهند داد و همین موضوع است که باعث می‌شود نقدینگی به سمت بازار بورس هدایت شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از بورس نیوز،‌ نادر جزایری، مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در این خصوص اعلام کرد: سهامداران خرد در "بازارسرمایه" از عوامل اساسی حفظ شاخص‌ "بورس" بوده و عملاً جو سهامداری که امروز در اقتصاد به‌راه افتاده ناشی از فعالیت‌های سهامداران خرد است.
  
وی ادامه داد: سهامداران عامل جوش‌وخروش "بورس" بوده و درصورتی‌که سایه حمایتی را از سوی نهادهای کلان‌تر احساس کنند، طبیعتا میزان سرمایه خودرا در بازار افزایش می‌دهند اما؛ "اعتمادسازی"  نکته بسیار مهمی بوده که باید از طریق مسئولان بازار ایجاد شود.
 
این کارشناس بازار سرمایه به بازار قرمز پوش روز گذشته اشاره کرد و افزود: آثار منفی مشکلات پیش‌آمده در بازار پایه دیروز خود را نشان داد؛ بیشترینعامل در ایجاد موج‌های منفی نیز به این تفکر سهامداران بازمی‌گردد که"بورسی‌ها" از حبابی بودن بازار اطلاع داشته و چنین قوانینی را به بازار تحمیلکرده‌اند.
 
مدیرعامل کارگزاری بهین پویا بازار روزهای جاری را بدون ریسک عنوان کرد و گفت: بسترسازی‌های لازم فراهم‌شده و شاهد ورود نقدینگی به بازار هستیم؛بازار شرایط خیلی سخت‌تری را در ماه‌های گذشته با چاشنی اخبار سیاسی پشت سر گذاشته، ولی تابلوها با ریزش مواجه نشد.
 
جزایری در پایان به مهم‌ترین اصلی که بازار به آن نیاز دارد اشاره داشت و افزود: اعتماد را می‌توان چارچوب اصلی بازار دانست چراکه اگر سهمی گرانباشد، سهامدار سهم خود را نمی‌فروشد و بازار دچار مشکل نمی‌شود؛ خریدهای کف بازار دیروز نیز حاکی از آن بود که فعالیت افراد در بازار ناشی از اعتماد بوده و این اطمینان در آنها وجود دارد که شرایط بحرانی نیست و تنها بازار دچار یک جو احساسی شده است.

کد خبر 409697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =