بورس‌های جهان سبز پوش شدند

با انتظار برای انتشار صورت سود و زیان شرکت های بزرگ آمریکایی، بورس‌ها در مناطق مختلف جهان صعودی شدند.

به گزارش صدای بورس به نقل از رویترز، شاخص "ام اس سی آی" بورس‌های منطقه آسیا- اقیانوسیه به جز ژاپن در پایان معاملات روز سه شنبه ۰.۱۷ درصد بالاتر رفت. در چین شاخص "سی اس آی ۳۰۰" ۰.۴ درصد کاهش یافت و در تایوان شاخص بورس نسبت به روز گذشته تغییری نکرد اما در کره جنوبی، شاخص "کسپی" بورس سئول ۰.۲۴ درصد بالا رفت و شاخص بورس سیدنی در استرالیا با ۰.۱ درصد افزایش بسته شد.

 

با وجود رسیدن رشد اقتصادی چین به پایین‌ترین سطح ۲۷ سال اخیر، انتظار معامله گران برای منتشر شدن صورت سود و زیان شرکت‌های بزرگ آمریکایی به صعودی ماندن شاخص‌ها در آسیا کمک کرد. یکی دیگر از عوامل کمک کننده به صعود شاخص‌ها، امیدواری به کاهش نرخ بهره در آمریکا تا هفته‌های آتی بود.

یوکینو آمادا، استراتژیست ارشد مؤسسه "دایوا سکیوریتیز" گفت: کاهش نرخ بهره شرایط را برای اتخاذ رویکرد انبساطی در کشورهای آسیایی نیز هموار خواهد کرد و این مساله منجر به تقویت تقاضای داخلی در سطح منطقه خواهد شد. هنوز نمی‌دانیم باید انتظار چه چیزی را از جنگ تجاری بین چین و آمریکا داشته باشیم اما فکر می‌کنم در تابستان ترامپ ساکت‌تر خواهد بود.

در تازه‌ترین آمارهای مربوط به اقتصاد آمریکا، میزان فعالیت‌های خرده فروشی در این کشور در ماه ژوئن ۰.۱ درصد افزایش سافت اما بانک "سیتی گروپ" در گزارشی اعلام کرد حاشیه نرخ بهره در آمریکا در ماه ژوئن به سطحی کمتر از حد انتظار رسیده است.

اکنون بازارها بسیار امیدوار هستند که فدرال رزرو نرخ بهره را دست کم به میزان ۰.۲۵ درصد کاهش دهد. معاملات بورسی در آمریکا نیز روز خوبی را سپری کرد؛ به گونه‌ای که شاخص "اس اند پی ۵۰۰" ۰.۰۲ درصد، شاخص "داو جونز اینداستریال اوریج" ۰.۱ درصد و شاخص "نزدک کامپوزیت" ۰.۱۷ درصد افزایش یافتند.

بهای هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۵۹.۶۲ دلار و نفت برنت با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۶۶.۶۳ دلار رسید.

هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۰۲ درصد کاهش یافت و به ازای ۱۴۱۳.۴ دلار مبادله شد.

کد خبر 408624

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =