مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام فولاد هرمزگان برگزار شد

دریافت تندیس ساخت محصول نوآوری برتر ایرانی، کسب عنوان شرکت پیشرو در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران، دریافت تقدیرنامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی ایران، گواهی ملی حمایت از مصرف‌کنندگان، کسب عنوان صادر کننده نمونه استانی دریافت و دریافت نشان لیاقت حمایت از تولید ملی ، تنها بخشی از افتخارات فولاد هرمزگان جنوب در سال ۱۳۹۷ است.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان هشتمین مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان مربوط به سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/ ۱۳۹۷ با حضور ۹۸.۸ درصد اعضا روز چهارشنبه ۱۲تیرماه ۱۳۹۸ در هتل هرمز بندرعباس با حضور هیات مدیره، نماینده بورس و سهامداران این شرکت برگزار شد. و ضمن تصویب صورت‌های مالی شرکت در سال مالی 97، 110 ریال سود به ازای هر سهم میان سهامداران تقسیم شد.

 در ابتدای این مجمع که با حضور بیش از 98 درصد صاحبان سهام در هتل هرمز بندرعباس برگزار گردیذ، فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سالانه هیات‌مدیره، تصریح کرد: دریافت تندیس ساخت محصول نوآوری برتر ایرانی، کسب عنوان شرکت پیشرو در بین 100 شرکت برتر ایران، دریافت تقدیرنامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی ایران، گواهی ملی حمایت از مصرف‌کنندگان، کسب عنوان صادر کننده نمونه استانی دریافت و دریافت  نشان لیاقت حمایت از تولید ملی ، تنها بخشی از افتخارات فولاد هرمزگان جنوب در سال 1397 است.

وی با اشاره به دستاوردهای این مجموعه در سال 97، گفت: با افزایش تولید 32 هزار و 34 تن تختاال نسبت به سال 96 ، از تولید  1،408،244 تن در سال 96 به  تولید 1،440،276 تن تختال در سال 97 رسیدیم و شاهد افزایش 2،27 درصدی در تولید محصول نهایی خود هستیم وی در ادامه گفت : تولید گریدهای آلیاژی ویژه مربوط به صنعت لجستیک میعانات نفتی، لوله و صنایع دریایی،  عبور 2.5 درصدی از ظرفیت اسمی تولید سالیانه آهن اسفتنجی با تولیدی به میزان 1.691.134 تن در واحد احیا مستقیم ، کاهش متوسط زمان  Tap To Tap  از 79.5 دقیقه در سال 96 به ازای هر ذوب به 75.8 دقیقه در سال 97، کاهش مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی از 1.98 کیلوگرم بر تن مذاب در سال 96 به 1.88 کیلوگرم بر تن مذاب در سال 97، کاهش مصرف نسوز از 7.65 کیلوگرم بر تن مذاب در سال 96 به 7.43 کیلوگرم بر تن مذاب در سال 97 ، کاهش متوسط تولید تختال خارج از رنج آنالیزی از 0.76 درصد در سال 96 به 0.55 درصد در سال ۹۷ و کاهش متوسط عیوب تختال در بازرسی گرم از  2.57 درصد در سال 96 به 1.85 درصد در سال 97، نصب جرثقیل 85 تن نسوز در راستای کاهش توقفات تولید، نصب و راه‌اندازی کمپرسور دوم واحد اکسیژن در جهت تداوم تولید گازهای صنعتی و به حداقل رساندن توقف ناشی از عدم ارسال گازهای صنعتی  به واحدهای تولیدی، انجام مطالعات مهندسی پروژه نصب لنس‌های ساید و ال در کوره‌های قوس انجام مطالعات مهندسی پروژه افزایش ریت شارژ مواد به کوره‌ها، انجام مطالعات مهندسی پروژه احداث تصفیه خانه احیای مستقیم، شروع عملیات اجرایی پروژه مهندسی خرید و اجرای 3 پست برق 63 کیلوولت به 400 ولت، ایجاد و راه‌اندازی سیستم اطلاعاتی بومی‌سازی،  راه‌اندازی سیستم اطلاعاتی استعلام الکترونیک، اخذ گواهی مجوز تحقیق و توسعه استانی وکشوری از سازمان صنعت و معدن وتجارت و...  جزو دستاوردهای فولاد هرمزگان در سال ۹۷ بوده است.

وی ضمن تاکید بر عملکرد بسیار مطلوب در حوزه فروش تصریح کرد : علیرغم تحریم های ظالمانه موفق به فروش 1384113 تن محصول در بازارهای داخلی و خارجی شدیم .

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب ضمن اشاره  به کسب گواهینامه iso 50001 در سال 97 در رمینه مدیریت بهینه مصرف انرژی، به نحوه صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی در شرکت فولاد هرمزگان درسال 97 پرداخت و گفت :  

در زمینه کاهش میزان مصرف برق اقدام‌های قابل توجهی انجام گرفته است که می‌توان به کاهش 300 میلیارد ریالی هزینه برق مصرفی مجتمع از طریق تامین برق از شرکت خصوصی به میزان 150 مگاوات توان اکتیو در سال 96 و 97، صرفه‌جویی و کاهش هزینه به مبلغ 440 هزار یورو با تغییر تب چنجر ترانس‌های پست  SMP از  OFF-LOAD به  ON-LOAD جهت عدم توقف تولید و جلوگیری از حادثه و انفجار ترانس‌ها،  صرفه‌جویی و کاهش هزینه به مبلغ 8 میلیارد و 500 میلیون ریال در هزینه‌های برق مصرفی در 6 ماهه دوم سال 97 از طریق بررسی و پیش‌بینی میزان برق مصرفی و انتخاب گزینه مناسب از تعرفه‌های وزارت نیرو، کاهش 55 میلیارد و 500 میلیون ریالی هزینه برق مصرفی شرکت با مشارکت در طرح ذخیره عملیاتی شرکت برق منطقه‌ای، صرفه‌جویی و کاهش هزینه به مبلغ 50 میلیارد ریالی با بومی‌سازی تجهیزات  SVC  (راکتور و خازن) و قطعات یدکی و... اشاره کرد. ارزانی ادامه داد:‌ در زمینه آب نیز قادر شده‌ایم که به بهینه‌سازی مصرف آن دست یابیم که از جمله می‌توان به افزایش میزان تولید آب از 501  به 510 متر مکعب بر ساعت با اجرای پروژه‌های بهبود پیش تصفیه، کاهش مصرف ویژه آب مجتمع از 3.12 متر مکعب بر تن تختال  به 3.1 متر مکعب بر تن تختال اشاره کرد. وی افزود: کاهش مصرف ویژه انرژی حرارتی از 11.8 گیگا ژول بر تن تختال  به 11.5 گیگا ژول بر تن تختال و کاهش مصرف ویژه انرژی کل از 15.61 گیگا ژول بر تن تختال  به 15.33 گیگا ژول بر تن تختال از جمله اقدامات دیگر شرکت است که در سال ۹۷ به آن دست یافته‌ایم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه به اهمیت نیروی انسانی اشاره و به اقداماتی چون طراحی نظام جامع ارتقای سلامت کارکنان، طراحی نظام ارتقا کارکنان و اصلاح و بهبود وضعیت بیمه تکمیل درمان کارکنان اشاره کرد..

ارزانی همچنین با اشاره به عملکرد شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، گفت: کمک به آزادسازی مددجویان، کمک به زلزله زدگان، همکاری با سازمان بسیج کارگری و همکاری در برنامه های فرهنگی و هنری و ورزشی استان از جمله مهم ترین فعالیت‌های فولاد هرمزگان جنوب در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است.

وی در خصوص طرح های توسعه شرکت، اعلام کرد: طرح توسعه 3 میلیون تن فولاد هرمزگان  با کنسرسیوم  SMS-IRITEC     به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران، با وجود دریافت مجوزهای لازم، معلق شد. اما در تلاش هستیم تا در آینده ضمن همکاری با دیگر شرکت‌های فعال در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، نسبت به افزایش ظرفیت تولید اقدام کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب درباره اهداف این شرکت در سال 98، گفت: توسعه صادرات به بازارهای جهانی، توسعه سبد محصولات، ارتقای عملکرد زیست محیطی، توسعه ظرفیت‌های تولید و پشتیبانی و ... مهم ترین اهداف ما در سال جاری است.

ارزانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404، گفت: ایران در سال 97، 25 میلیون تن فولاد تولید کرد؛ به نظرم وضعیت و بسترهای لازم به منظور رسیدن به 55 میلیون تن فراهم نبوده و چنانچه بخواهیم به اهداف یاد شده در برنامه توسعه برسیم، دولت باید ابتدا زیرساخت‌های آن را در کشور ایجاد کند.

در این مجمع، روزنامه‌های «دنیای‌اقتصاد» و «صمت» به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار شرکت انتخاب شدند. همچنین موسسه حسابرسی بهراد مشار به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، رضا یزدخواستی رییس مجمع، سیدحسین معصومی دبیر مجمع، فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب، مهدی تولانیان ناظر اول، مرتضی شعبانی ناظر دوم، محمد خلیل زاده نماینده سازمان بورس و رضا یعقوبی نماینده موسسه حسابرسی بهراد مشار، هیات رئیسه این مجمع را تشکیل دادند.

کد خبر 408424

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =