بازار سرمایه، سرمایه ملی

پانزدهم تیرماه زنگ سومین لیگ بین المللی ستارگان بورس با حضوراعضای هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس به صدا درآمد.

به گزارش صدای بورس به نقل از سنا، در ابتدای آیین گشایش لیگ ستارگان بورس، یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس عنوان کرد: تابستان ٩۶ و هنگامی که که شرایط بازار سرمایه متعادل نبود لیگ ستارگان بورس با حضور ١٠ تیم کار خود را شروع کرد و در آن زمان نقدهایی به آن شد. عنوان می شد این رقابت تبلیغ نوسان گیری و سفته بازی است! پاسخ این بود که این رقابت صرفا رویدادی دانشجویی است و شرکت کنندگان سفیران بازار سرمایه هستند. امروز اما خوشحالیم که پاسخ نقدها با حضور ۶٠ تیم داخلی و پنج تیم بین المللی داده شد و سفیران بین المللی نیز به جمع خانواده بازار سرمایه ایران وارد شده اند.  دبیر اجرایی لیگ ستارگان بورس با بیان اینکه این رویداد امروز همتراز با مسابقات ربوکاپ شده است، گفت: امروز پنج تیم از ۴ کشور ترکیه، عمان، سوریه و عراق در ایران حضور دارند و ارزش افزوده لیگ ستارگان بورس چهره بین المللی آن است و امیدوارم در دوره های بعدی شاهد حضور کشورهای بیشتری باشیم.
 

در ادامه این مراسم مهدی رباطی، مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران و حامی برگزاری سومین لیگ ستارگان بورس ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این رویداد مهم بازار سرمایه عنوان کرد: توسعه فرهنگ سهامداری و سرمایه گذاری در کشور دغدغه مجموعه کاری ما بوده و با همین نگاه از برگزاری این رویداد حمایت میکنیم.وی ادامه داد: متاسفانه به رغم ظرفیت بالای بازار سرمایه فر هنگ سرمایه گذاری در بورس به خوبی نهادینه نشده و بازارهای موازی بیشتر مورد توجه هستند. ناآشنایی جامعه با بورس و بازار سرمایه باعث شده از ظرفیت های بی نظیر بازار سرمایه استفاده لازم نشود! به همین دلیل باید در بحث های فرهنگ سازی بازار سرمایه سرمایه گذاری کنیم.مهدی رباطی افزود: بر اساس آمار ضریب نفوذ بازار سرمایه در کشور ما بسیار پایین تر از اقتصادهای توسعه یافته است و سرمایه ها به جای بورس  جذب  بازار های موازی می شود. این رویکرد باید تغییر کند و در این راه به فرهنگ سازی نیاز داریم و برگزاری رویداد هایی همچون لیگ ستارگان بورس مسیر را هموار می کند.حامی سومین لیگ ستارگان بورس ادامه داد: سال ٩۶ تعداد ۱۰ تیم، سال ٩٧ تعداد ۳۴ تیم  و اکنون ۶٠ تیم داخلی و پنج شرکت کننده خارجی برگزار می شود واین آمار نشان می دهد این لیگ مسیر صحیحی را طی کرده و هدف گذاری آن بدون نقص است و پل اتصال دانشگاه و بازار سرمایه است.وی پیشنهاد داد شاهد برگزاری رویدادی همچون لیگ ستارگان بورس در گروه های سنی پایه نیز باشیم و افزود: امیدواریم بازار سرمایه کشور هدف اول سرمایه گذاری باشد.

علی رحمانی، معاون  مالی و اداری دانشگاه الزهرا نیز برگزاری این لیگ را ارزشمند دانست و گفت: میزبانی این رویداد برای دانشگاه الزهرا  باعث افتخار است و تلاش میکنیم لیگ ستارگان بورس با بهترین شکل برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته سیر تحولات بازار سرمایه تصاعدی بوده، افزود: بازار سرمایه همواره کانون توجه دانشجویان حسابداری، مالی و اقتصاد قرار داشت اما اکنون مورد توجه دانشجویان سایر رشته ها نیز قرار دارد.میزبان سومین لیگ ستارگان بورس با تاکید بر این که این رویداد مهمترین فرصت برای دانشجویان علاقه مند به بازار سرمایه است تاکید کرد: لیگ ستارگان نمونه مطلوب ارتباط دانشگاه و صنعت است.وی توسعه شبکه ارتباطاتی، کار آفرینی، تحلیل مالی، تصمیم گیری، شناخت ساختار ها ، افزایش مهارت های گروهی و یادگیری اخلاق حرفه ای را کارویژه های لیگ ستارگان بورس دانست و گفت: لیگ ستارگان بورس مسیر تعاملی خوبی را طی کرده و برگزار کنندگان نشان داده اند به ارتباط صنعت و دانشگاه اعتقاد دارند.رحمانی افزود: تعاملات بین المللی شکل گرفته در این دوره لیگ اقدام بسیار ارزشمندی است و امیدوارم مسیر آن ادامه داشته باشد.در پایان معاون مالی و اداری دانشگاه الزهرا با تاکید بر اینکه موفق ترین نهاد اقتصادی کشور پس از انقلاب بورس است و بازار سرمایه خود سرمایه ملی است، افزود: بازار سرمایه نمود آشکار یک بازار سالم رقابتی مبتنی بر تخصص و دانش است.

کد خبر 408269

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =