تلاش بیمه معلم برای کاهش بار مالی مالکان خودرو

علاوه بر این بیمه معلم برای مشتریان خود تخفیفاتی نیز در نظر گرفته است که این تخفیف ها شامل مواردی مثل تخفیف عدم خسارت، تخفیف صفر کیلومتر، تخفیف حسن سابقه (تخفیف ثالث بر روی بدنه به شرط یکسان بودن بیمه گذار)، تخفیف گروهی و تخفیف نقدی می شود که شهروندان می توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم کامبیز حاجی میرآقا معاونت فنی اموال بیمه معلم به تشریح وجوه تمایز بیمه معلم با سایر بیمه ها پرداخت که در ذیل می آید :

 

امروزه و به واسطه افزایش هزینه های زندگی که در سایه برخی مشکلات اقتصادی نمود بیشتری پیدا کرده است، ضرورت مراجعه شهروندان به سازمان های بیمه گر به منظور تضمین امنیت داشته های مادی و معنوی زندگی شان افزایش یافته است؛ داشته هایی که ممکن است در اثر یک حادثه ناگوار و ناخواسته متحمل هزینه های سنگین شود و در صورت نبود تضمین های بیمه ای لازم، خسارت های سنگینی را تحمیل کند.

هزینه های سنگینی که در سایه نبود بیمه مناسب، می تواند به خسارت های سنگینی منجر شود که پرداخت آن از توان کمتر کسی بر می آید. این موضوع مهمی است که شهروندان را ملزم می کند برای رهایی از نگرانی های این چنینی به شرکت های بیمه گر مراجعه و اموال منقول و غیر منقول خود را بیمه کنند. با این حال در ذهن و فکر هر شهروند ایرانی پیرامون کیفیت و جزئیات کارکرد نهادهای بیمه گر سئوال هایی وجود دارد که پاسخ به آنها در ایجاد یک فضای مثبت تصمیم گیری برای آنها موثر است؛ سئوال هایی که شهروندان را در انتخاب یک نهاد بیمه گر مطمئن و مناسب با ابهام رو به رو می کند و امکان اتخاذ تصمیم مناسب را از آنها می گیرد.

هر چند شهروندان ایران در ماه و سال های اخیر ابهام های فراوانی در مورد کیفیت و چگونگی انتخاب نهادهای بیمه گر برای بیمه خود و اموالشان دارند، اما یکی از دغدغه های جدی آنها آن هم به خاطر خسارت های جدی که متوجه خودروهای آنها است، انتخاب یک شرکت بیمه گر مناسب برای بیمه خودروهایشان است.

از جمله نهادهای بیمه گری که در حوزه های مختلف بیمه ای به ویژه بیمه خودرو فعالیت دارد، باید به شرکت بیمه معلم اشاره کرد که در سال و ماه های گذشته با اتخاذ سیاست های راهبردی کلان تلاش های قابل تأملی را برای جذب مشتریان بیشتر در دستور کار خود قرار داده است؛ شرکتی که در مورد بیمه بدنه وسایل نقلیه گزینه های به نسبت جذابی را پیش روی شهروندان قرار می دهد و آنها را در انتخاب یک بسته بیمه ای مناسب برای خودروهایشان یاری می کند.

به طور مثال و در خصوص ریز مواردی که بیمه بدنه شرکت بیمه معلم امکان تقبل آنها را دارد باید به پوشش های اصلی شامل: آتش سوزی، صاعقه،انفجار، حادثه، سرقت کلی و پوشش های تکمیلی شامل شکست شیشه به تنهایی- بلایای طبیعی- موارد شیمیایی- سرقت در جا کلیه قطعات- نوسان قيمت حداکثر 20 درصد ارزش خودرو در خسارت جزيي و ایاب ذهاب اشاره کرد. این موضوع به واسطه خدمات بهینه یکی از وجوه تمایز بیمه معلم با سایر بیمه ها نیز تلقی می شود.

همچنین در مورد بیمه بدنه و پوشش های تکمیلی بیمه بدنه شرکت بیمه معلم، می توان مواردی مانند شکست شیشه به تنهایی- بلایای طبیعی- موارد شیمیایی- سرقت در جا کلیه قطعات- نوسان قيمت حداکثر 20 درصد ارزش خودرو در خسارت جزيي و ایاب ذهاب که از جمله تعهدات بیمه بدنه است و ذیل پوشش تکمیلی تعریف می شود را مورد اشاره قرار داد.

علاوه بر این ها بیمه معلم برای مشتریان خود تخفیفاتی نیز در نظر گرفته است که این تخفیف ها شامل مواردی مثل تخفیف عدم خسارت، تخفیف صفر کیلومتر، تخفیف حسن سابقه (تخفیف ثالث بر روی بدنه به شرط یکسان بودن بیمه گذار)، تخفیف گروهی و تخفیف نقدی می شود که شهروندان می توانند از آن استفاده کنند.

یکی از سئوال های همیشگی شهروندان که تفکیک بین موارد مشمول بیمه بدنه و موارد خارج از شمول است. به استناد 5 و 6 آیین نامه 53  شورای عالی، خسارت هايی چون خسارت هاي ناشي از سيل، زلزله و آتشفشان، خسارت هايي كه به علت استفاده از موضوع بيمه در مسابقه اتومبيل راني يا آزمايش سرعت به آن وارد شود، خسارت هاي وارد به موضوع بيمه به علت حمل مواد منفجره ، سريع الاشتعال و يا اسيدي، مگر آنكه موضوع بيمه مخصوص حمل آن باشد، خسارت هاي وارده در اثر پاشيده شدن رنگ، اسيد و ساير مواد شيميايي روي بدنه موضوع بيمه مگر آنكه ناشي از حوادث تحت پوشش بيمه باشد، خسارت ناشي از سرقت لوازم و قطعات موضوع بيمه پس از وقوع حادثه، خسارت ناشي از كشيدن ميخ و ساير اشياء مشابه روي بدنه موضوع بيمه و... در شرکت بیمه معلم مشمول بیمه نیست، مگر اینکه در الحاقیه ها به آن اشاره شده باشد.

افزون بر مواردی که به آن اشاره شد، خسارت هاي ناشي از جنگ ، شورش ، اعتصاب و يا تهاجم، خسارت هاي مستقيم و غير مستقيم ناشي از انفجارهاي هسته اي، خسارت هايي كه عمداً توسط بيمه گذار ، ذي نفع و يا راننده موضوع بيمه به آن وارد مي شود، خسارت هاي وارده به موضوع بيمه حين گريز از تعقيب مقامات انتظامي مگر آنكه عمل گريز توسط متصرفين غير قانوني باشد، در صورتي كه راننده موضوع بيمه هنگام وقوع حادثه فاقد گواهينامه رانندگي باشد يا گواهينامه رانندگي وي باطل شده باشد و يا مطابق مقررات راهنمايي و رانندگي گواهينامه راننده براي رانندگي موضوع بيمه متناسب نباشد. اتمام اعتبار گواهينامه در حكم  بطلان آن نيست، خسارت هاي ناشي از حوادثي كه طبق گزارش مقامات ذي صلاح به علت مصرف مشروبات الكلي و يا استعمال مواد مخدر يا روان گردان توسط راننده موضوع بيمه بوجود آمده باشد، خسارت ناشي از بكسل كردن وسيله نقليه ديگر مگر آنكه موضوع بيمه مخصوص و مجاز به انجام اين كار باشد و اصول و مقررات ايمني را رعايت كرده باشد، خسارت هاي وارده به وسايل و دستگاههاي الكتريكي و الكترونيكي موضوع بيمه  در صورتي كه ناشي از نقص و خرابي در كاركرد آنها باشد و خسارت هايي كه به علت حمل بار بيش از حد مجاز توسط موضوع بيمه به آن وارد شود، از جمله مواردی است که شرکت بیمه معلم خود را متعهد به پرداخت خسارت های آن نمی داند.

با توجه به افزایش هزینه خسارت های وارده و لزوم مراجعه شهروندان به نهادهای بیمه گذار برای پرداخت الحاقیه ها، بیمه معلم تلاش کرده این با اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک – نصب بنر در شعب و نمایندگی ها- اطلاع رسانی در سایت شرکت بیمه معلم- تماس شبکه فروش با بیمه گذاران اقدامات لازم را جهت فراخوان بیمه گذارن و اخذ  الحاقیه افزایش سرمایه بیمه نامه بدنه انجام دهد. چرا که برای افزایش پوشش های بیمه ای شهروندان باید اقدام پرداخت الحاقیه هایی کنند که تعهد نهاد بیمه گر را در قبال آنها افزایش می دهد.

با این تفاسیر در مورد وجوه تمایز بیمه معلم با دیگر بیمه ها می توان به ارائه نرخ منصفانه و متناسب با گروه های مختلف خودرویی- ارائه بیمه نامه های اقساطی- ارائه تخفیفات گروهی چه در قالب قرارداد با سازمان هاو چه در قالب قراردادهای مناسبتی- بازدید از خودرو بیمه گذار جهت صدور بیمه نامه در محل  استقرار بیمه گذار-ارائه خدمات همگام با نیاز بیمه گذار در زمان بروز خسارت و پرداخت خسارت در حداقل زمان ممکنه پس از تکمیل پرونده اشاره کرد که از جمله ویژگی هایی است که در بیمه معلم برای عملیاتی شدن آن اهتمام ویژه ای وجود دارد.

 

کد خبر 407425

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =