افزایش میلیونی جریمه نهادهای مالی متخلف تصویب شد

شورای عالی بورس اعلام کرد که نهادهای مالی و تشکل‌های خود انتظامی که قوانین را نقض کنند باید حداقل سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان جریمه دهند.

 

به گزارش صدای بورس به نقل از ایسنا، با توجه به بند ۱۴ ماده توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید ناشران اوراق بهادار، نهادهای مالی و تشکل‌های خود انتظام و نیز اشخاصی که به عنوان مدیران آن‌ها انتخاب می‌شوند، در صورت نقض قوانین و مقررات، متخلف محسوب شده و علاوه بر اقدامات انضباطی مندرج در مواد قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران جریمه نقدی نیز باید بپردازند.

با توجه به تبصره یک ماده ۱۴ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید این مبلغ هر سه سال یک بار به متناسب با رشد شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی اعلام می‌شود با پیشنهاد شورای عالی بورس و اوراق بهادار و تصویب هیئت وزیران تعدیل می‌شود.

اخیراً در جلسه شورای عالی بورس حداقل این مبلغ جریمه به سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین حداکثر این مقدار جریمه ۳۲۰ میلیون تومان شده است. این مبلغ سابقا حداقل یک میلیون تومان و حداکثر ۲۵۰ میلیون تومان بود.

کد خبر 405972

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =