مهمترین برنامه های سال جاری "فولاد" و استراتژی تا افق ۱۴۰۰

​مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن اشاره به عملکرد و دستاوردهای شرکت در سال ۹۷، مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری و نقشۀ استراتژی شرکت تا افق ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش صدای بورس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس،حمید عظیمیان در گردهمایی مدیریت و کارکنان شرکت گفت: عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 در تولید و سودآوری اقتصادی بسیار موفقیت‌آمیز بوده و توانسته اهداف سال 97 را در اکثر نواحی و بخش‌ها به‌خوبی محقق کند.

وی افزود: میزان تولید در واحد گندله‌سازی با 2 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 7.4 میلیون تن رسید. در تولید محصولات گرم درحالی‌که برنامۀ سال 97 تولید 6.3 میلیون تن بود، 6.36 میلیون تن کلاف گرم تولید شد. در بخش محصولات سرد و پوشش‌دار نیز برنامۀ سالانه، تولید 1.49 میلیون تن بود که در پایان سال تولید 1.55 میلیون تن محقق شد.

این مقام مسئول برنامۀ تولید محصولات پوشش‌دار را 279 هزار تن اعلام کرد و گفت: در پایان سال، تولید 293 هزار تن انواع محصولات پوشش‌دار را شاهد بودیم.به رغم همــــۀ محدودیت‌ها، کارکنان بخش‌های احیا مستقیـــم و فولادســــازی و ریختـــه‌گری مداوم شرکت توانستند آهن اسفنجی موردنیاز کوره‌های قوس الکتریکی و تختال موردنیاز ناحیۀ نورد گرم را تأمین کنند.

عظیمیان درخصوص مهم‌ترین دستاوردهای سال گذشته گفت: افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، تولید 9 گرید جدید فولادی، طراحی، ساخت و راه‌اندازی لوپرهیدرولیکی قفسه F4 نورد گرم، راه‌اندازی و بهره‌برداری از سیستم جمع‌آوری و انتقال پساب‌های شهری، بهره‌برداری از طرح‌های توسعۀ زیر سقف مجتمع فولاد سبا، دستیابی به رکورد تحویل 5.8 میلیون تن محصول در بازار داخل، مشارکت در افزایش سرمایۀ شرکت‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک نظیر توسعۀ معادن و فلزات و...، افزایش سرمایه شرکت از 7.5 به 13 هزار میلیارد تومان، پرداخت 1.1 هزار میلیارد تومان از مطالبات سود سهامداران در موعد قانونی، دستیابی به سطح زرین جایزۀ بنیاد مدیریت کیفیت اروپا، کسب تنها تندیس جایزه ملی کیفیت ایران، کسب تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان برای چهارمین سال پیاپی؛ کسب تندیس جایزۀ ملی مدیریت فناوری و نوآوری برای اولین بار در کشور؛ کسب رتبۀ اول در گروه فلزات اساسی و رتبۀ دوم در شاخص ارزش‌افزوده در بین صد شرکت برتر، دست‌یابی به رکوردهای جدید کاهش مصرف آب به رغـــم افزایش ظرفیـــت سه‌ برابــــری تولید به‌نحوی‌که مصرف آب در خطوط تولید نسبت به سال 91 از 4.2 به 2.7 مترمکعب بر تن تولید کاهش‌یافته را می توان از این جمله نام برد.

وی ثبات شرکت در سال 97 را به‌عنوان یکی از دستاوردها در سال گذشته دانست و ادامه داد: تولید ایمن، پایدار و اقتصادی،شعار فولاد مبارکه در سال 98 است و تمرکز بر تأمین مواد اولیه و الکترود گرافیتی و مدیریت هرچه بیشتر مصارف انرژی از مهم‌ترین برنامه‌ها در سال جاری است. با مذاکرات انجام‌شده با مسئولان ذی‌ربط در حال اجرایی کردن اقداماتی هستیم تا اجازه ندهیم تولید و سودآوری با کوچک‌ترین چالشی مواجه شود.

عظیمیان با اشاره به اهمیت حمایت هرچه بیشتر از تولید داخلی تصریح کرد: فولاد مبارکه بر آن است تا با کمک سازندگان داخلی، بخش بیشتری از تجهیزات موردنیاز این صنعت را بومی‌سازی کند.در نقشۀ استراتژی شرکت تا افق 1400 دست‌یابی به سودآوری پایدار با حفظ سطح فروش محصولات با تأکید بر محصولات ویژه، مدیریت سبد سرمایه‌گذاری‌ها، رشد درآمد و همچنین ارتقای بهره‌وری با مدیریت هزینه‌ها و بهای تمام‌شده و مدیریت اثربخش ظرفیت دارایی‌ها آمده است.به‌منظور افزایش رضایت‌مندی مشتریان نیز راهکارهایی نظیر ارائۀ محصولات با قیمت و شرایط پرداخت رقابتی، ارائۀ محصولات باکیفیت مطلوب و پایدار، تأمین پایدار و تحویل به‌موقع نیاز مشتری و توسعۀ سبد محصولات در نظر گرفته شده است.

کد خبر 405321

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =