سهام آسیایی اندکی رشد کرد

با امید سرمایه‌گذاران به ارائه سیاست‌گذاری‌های حمایتی بیشتر از سوی دولت چین، سهام آسیایی اندکی رشد کردند.

به گزارش صدای بورس به نقل از رویترز، روز دوشنبه، با امید سرمایه‌گذاران به ارائه سیاست‌گذاری‌های حمایتی بیشتر از سوی دولت چین، سهام آسیایی اندکی رشد کردند. اما گزارش اشتغال شوکه‌کننده و ضعیف آمریکا تردیدهایی در مورد وضعیت اقتصاد جهانی ایجاد کرد و سود سهام را محدود نمود.

سهام اروپایی، معاملات امروز را با رشد آغاز کردند؛ فوتسی انگلیس ۰.۷ درصد، کاک فرانسه ۰.۶ درصد و داکس آلمان ۰.۵ درصد، در ابتدای معاملات رشد کردند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۴ درصد بالا رفت و یک چهارم سقوط ۱.۶ درصدی روز جمعه خود، که دومین سقوط بد امسال این شاخص بود، را جبران کرد.

نیکی ژاپن ۰.۵ درصد رشد کرد، درحالی‌که سهام استرالیا با ۰.۳۸ درصد افت مواجه شد.

کوسپی کره‌جنوبی ۰.۰۳ درصد بالا آمد.

سهام کامپوزیت شانگهای چین ۱.۹۲ درصد جهش کرد. شاخص شرکت‌های برتر چین هم ۱.۳ درصد جهش کرد. این درحالی است که این شاخص‌ها روز جمعه بیش از ۴ درصد سقوط کرده بودند.

بانک مرکزی چین روز یکشنبه اعلام کرد که با افزایش وام‌دهی و کاهش هزینه‌های وام‌گیری، از اقتصاد بیشتر حمایت می‌کند.

امروز با آغاز انتخابات عمومی و پیش‌بینی سود بردن نخست‌وزیر مودی در این انتخابات، از تنش‌های پاکستان، سهام هند ۱ درصد جهش کرد و نزدیک به بالاترین سطح ۶ ماهه خود باقی ماند.

در بازار ارز، نرخ برابری دلار در برابر ین ژاپن اندکی تضعیف شد و به ۱۱۱.۱۵ رسید. این درحالی است که همین سه‌شنبه قبل نرخ برابری دلار با ین به ۱۱۲.۱۳۵، که بالاترین سطح ۲.۵ ساله آن بود رسیده بود.

با آشفتگی‌های برگزیت، نرخ برابری پوند با دلار ۰.۳ درصد افت کرد و به ۱.۲۹۸۴ واحد رسید.

کد خبر 405029

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =