حجم قابل توجهی نفت در خزر وجود دارد که استخراج نشده است

کارشناسان بین المللی بااشاره به نفت موجود در دریای خزر اعلام کردند حجم قابل توجهی نفت در خزر وجود دارد که استخراج نشده است.

به گزارش صدای بورس به نقل از العربیه کارشناسان انرژی معتقدند کنکاش و جست‌وجو برای نفت دریای خزر علی رغم امکانات و ذخایر بالقوه ای که در این دریا که بین ایران و روسیه واقع شده است به خوبی صورت نگرفته در صورتی که می توان دور جدید حفاری ها را در این دریا آغاز و به حجم قابل توجهی نفت خام دستیافت.

محققان و پژوهشگران در استان صلاح الدین عراق تحقیقی در این زمینه انجام داده اند که نشان می دهد برای اکتشاف نفت در دریای خزر باید حجم قابل توجهی سرمایه گذاری صورت گیرد و چون دریای خزر دریای عمیق محسوب می شود قطعا امکانات مخصوصی برای کشف نفت در این دریا نیاز است.

رعد هاشم پژوهشگر و نویسنده عراقی در گفت‌وگو با خبرگزاری العربیه اعلام کرد مهندسان و کارشناسان زمین شناسی اعلام کرده اند براساس تصاویر سه بعدی که به دست امده استو تحقیقاتی که در سال های 1998 تا 2001 صورت گرفته می توان به دنبال احجام قابل توجهی نفت در دریای خزر بود.

این کارشناس عراقی همچنین تاکید می کند همین بررسی ها در منطقه عراق نیز نشان می دهد استان صلاح الدین عراق یک منطقه بکر برای تولید نفت است که به دلیل نبود سرمایه و تجهیزات نمی توان از این نفت استفاده کرد.

این تحقیقات نشان می دهد که کارشناسان آمریکایی نیز معتقدند می توان در منطقه موصل و دیالی عراق به منظور کشف نفت تمرکز کرد زیرا که نفتی که در این منطقه وجود دارد به اندازه نفتی است که در خزر وجود دارد.

کد خبر 403623

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =