افزایش سرمایه ۸۵ درصدی و تغییر استراتژی فروش در دوره تحریم

منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان طی کنفرانس اطلاع‌رسانی به سوالات کارشناسان در خصوص آخرین وضعیت «ذوب» اشاره کرد.

به گزارش بورس آنلاین، منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان طی کنفرانس اطلاع‌رسانی به سوالات کارشناسان در خصوص آخرین وضعیت «ذوب» اشاره کرد.

وی در بخشی از این شفاف‌سازی، در خصوص آخرین وضعیت تهاتر بدهی‌های شرکت با مطالبات سازمان تامین اجتماعی می‌گوید که این اتفاق در سال جاری به دلیل تاخیر در تصویب آئین نامه اجرایی، نسبت به سال گذشته با تاخیر آغاز شده و از ابتدای مرداد ماه سال جاری اقدامات لازم جهت انجام تهاتر درحال پیگیری است.

به گفته یزدی زاده این شرکت در پی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (به مبلغ 28323 میلیارد ریال معادل 85.36 درصد است.

وی در خصوص نحوه مقابله با تحریم‌ها عنوان کرد که شرکت ذوب آهن با وجود تهدیدات درصدد است که با مشارکت سایر نهادهای داخلی، تمهیداتی جهت برون رفت از چالش‌های مذکور اندیشیده است، به طوری که در چند ماه اخیر نیز نیازهای وارداتی شرکت تامین شده است.

یزدی زاده معتقد است که با توجه به این مسئله مشکلی در فروش شرکت دیده نشده و با وجود ااعمال تحریم‌ها اولیه، صادرات همچنان از تاریخ 6 آگوست تاکنون ادامه داشته است. در صورت هرگونه مشکل، راهکار فروش به صورت شناور و انتقال تمرکز از صادرات به فروش داخلی و برعکس در برنامه‌های شرکت گنجانده شده است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص قیمت ذغالسنگ عنوان کرد که آخرین توافق در خصوص قیمت ذغالسنگ افزایش 20 درصدی قیمت ذغالسنگ از ابتدای تیرماه سال جاری نسبت به دوره قبل بوده ( از 5100000 ریال به ازاء هر تن به 6120000 ریال به ازاء هر تن) است. بنابراین انجمن ذغالسنگ ایران طی چندین مرحله خواستار افزایش قیمت ذغالسنگ در پی تغییرات قیمت ارز شده و نهایتا در مورخ هشتم مهرماه سال جاری طی صورت جلسه‌ای درخواست اصلاح قیمت و مبنای قیمت پایه به 30 درصد قیمت پایه محصولات فولاد خوزستان را داده که در این خصوص مقرر شد گزارشی داخلی در اختیار هیات مدیره شرکت قرار داده شود و پس از اخذ نظرات هیات مدیره با انجمن ذغالسنگ ایران جهت تفاهم و راهکار مناسب جلساتی ترتیب داده شود.

کد خبر 397104

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =