۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
پذیرش یک اخزای جدید در فرابورس

سومین روز کاری هفته دوم شهریورماه در فرابورس ایران با دادوستد بیش از ۷۸۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر ۳ هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال دنبال شد. همچنین علاوه بر عملکرد مثبت آیفکس، امروز شاهد پذیرش اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ۷۰۵» نیز بودیم.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، شاخص کل فرابورس ایران امروز سیزدهم شهریورماه، 41 واحد صعود کرد که نمادهای زاگرس و مارون به ترتیب با 11 و 9 واحد اثر، مثبت‌ترین اهرم‌ها در رشد این نماگر بودند. نمادهای «هرمز» و «ذوب» نیز هر کدام 4 واحد اثر مثبت بر آیفکس گذاشتند تا در نهایت شاخص کل در ارتفاع 1568 واحدی بایستد.

رصد عملکرد روزانه بازار سهام 

نگاهی به عملکرد بازار سهام در روز جاری نشانگر آن است معامله‌گران سهام در بازارهای اول و دوم افزون بر 382 میلیون سهم را در روز جاری دست به دست کرده‌اند که ارزش این حجم از مبادلات به یک هزار و 282 میلیارد ریال رسید.

بازار پایه نیز دادوستد بیش از 380 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 662 میلیارد ریال را به خود دید که بیشترین حجم و ارزش در میان تابلوهای معاملاتی این بازار به تابلو پایه ب اختصاص یافت.

در نهایت معاملات سهام در بازار SME نیز با نقل‌وانتقال بیش از یک میلیون سهم به ارزش افزون بر 5 میلیارد ریال در نمادهای «شگامرون» و «فماک» دنبال شد.

پذیرش اخزا 705

در ادامه پذیرش سری جدید اسناد خزانه اسلامی در نمادهای «اخزا703»، «اخزا704»، «اخزا706» و «اخزا707» در روز هفتم شهریورماه جاری در فرابورس، مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس امروز طی اطلاعیه‌ای از پذیرش اخزا 705 در روز گذشته خبر داد.

اوراق اخزا 705 به تعداد 14 میلیون و 360 هزار ورقه در اواخر خردادماه سال جاری منتشر شده و با توجه به اینکه مدت آن چهارده‌ماهه است در 23 مردادماه سال 98 سررسید خواهد شد.

پیگیری دادوستد اوراق در فرابورس طی امروز حاکی از جابه‌جایی بیش از یک میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 100 میلیارد ریال در تابلو اوراق با درآمد ثابت است. دادوستدهای انجام شده در تابلو صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز به مبادله 16 میلیون و 920 هزار ورقه ETF به ارزش بیش از 151 میلیارد ریال منتهی شد.

خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسکن نیز 83 هزار و 611 ورقه تسه را مبادله کردند که ارزش این دادوستدها بر 54 میلیارد ریال بالغ شد.

در میان تسه‌ها، اوراق تسهیلات مسکن ماه گذشته یعنی مردادماه 97 با بیشترین اقبال از سوی معامله گران روبه‌رو شد به طوری که شاهد مبادله 41 هزار و 542 ورقه تسه 9705 به ارزش افزون بر 27 میلیارد ریال بودیم.

کد خبر 394789

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =