ضرورت اشاعه فرهنگ ایثار و گذشت دوران دفاع مقدس در جنگ اقتصادی

مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، در مراسم تجليل از همکاران ايثارگر بانك قرض الحسنه مهر ايران با تأكيد بر ضرورت حفظ و حراست از فرهنگ ايثار و گذشت گفت: در دوران دفاع مقدس همه افراد جامعه با ايثار جان و مال خود از كشور دفاع مي كردند و امروز نيازمند اين روحيه در حوزه جنگ اقتصادي هستيم.

ایثار را باید آموخت ...

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری در مراسم تجليل از همکاران ايثارگر در بانك قرض الحسنه مهر ايران، بايد ياد بگيريم كه در بحران‌ها به كمك هم و كشور بياييم و آثار گذشت ها را بسط و گسترش داده و از اين گذشت ها درس بگيريم

وی با بیان این که باید بزرگ منشي هاي ايثارگران را گرامي داشت ابراز کرد: اميدواريم تا بتوانيم رهرو اين عزيزان باشيم؛ در غير اين صورت تنها به برگزاري يک مراسم بسنده کرده و آثاري از اين امر ارزشمند باقي نخواهد ماند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: شنیدن خاطرات ایثارگران بسيار حائز اهميت است، چراکه بيانگر افتخارآفريني ها و سختي هايي است که روزگاري با آن دست و پنجه نرم کرده و بالندگي و رشد كنوني نيز حاصل همان سختي هاست.

تکریم ایثار و فداکاری

اکبری در ادامه به ضرورت تکریم ایثار و فداکاری اشاره کرد و ضمن خارج كردن اين مهم از بعد زمان اذعان داشت: صرفاً اين روزي كه براي ايثارگران داريم برگزار مي‌كنيم روز تكريم ايثارگر نيست، بلكه هرروز، روز تكريم ايثار و فداكاري و گذشت هست.

وی افزود: اگر در سال‌ مناسبت های گوناگونی برای تجليل از بزرگ منشي‌ها، ايثارها و فداکاري‌هايي که ايثارگران در ۸ سال انجام دادند برگزار مي کنيم، تنها به دليل زنده نگاه داشتن فرهنگ ايثار و جان فشاني و گذشت است.

حفظ مسیر ایثار

اکبری در ادامه جان فشانی و گذشت را عنصری کمیاب در عصر کنوني دانست و بيان كرد: در ۸ سال دفاع مقدس، رزمندگان براي ارزش هاي خود حتي حاضر به بخشش جان خود بودند، اين در حالي است كه در عرصه ي نبرد كنوني كه نبرد اقتصادي است، بعضي افراد حتي حاضر به بخشش مال خود نيستند و اين نشانگر آن است كه مسير طي شده پس از دفاع مقدس را نتوانستيم درست طي كرده و آن ارزش ها را حفظ كنيم.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: در دفاع مقدس همه برای حفظ تمامیت ارزي کشور و ساير موارد ارزشي دست در دست هم به يکديگر به طرق گوناگون كمك مي كردند، اين درحالي است كه در حال حاضر و در نبرد اقتصادي حتي خودمان نيز مشغول ضربه زدن به يكديگر هستيم و اين بيانگر آن است كه فرهنگ گذشت و ايثار در مردم كمرنگ شده است.

هر کارمند، یک ایثارگر

اکبری با بیان اینکه ۵۱ نفر از همکاران بانك قرض الحسنه مهر ایران از ايثارگران هشت سال دفاع مقدس هستند افزود: امروزه تمام همكاران بانك، در نبرد اقتصادي كنوني، به صحنه آمده و ايثارگر محسوب مي شوند.

وی افزود: یکایک همکاران بانک قرض الحسنه مهر ایران، تمام تلاش خود را كرده تا با ارائه ي خدمات و تسهيلات قرض الحسنه به مردم، مانع از فشار به اقشار مردم نيازمند جامعه شوند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: عملکرد همکاران بانک گویاست و سال هاست كه تلاش كرده تا علیرغم محدوديت هاي منابع، پوشش حداكثري آحاد جامعه را با تسهيلات كم بهره داشته باشند.

دولت؛ بازوی اقتصاد و دین

اکبری به میدان نقش جهان به عنوان نمادی از حکومت اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت: اين ميدان بر اساس چهار معيار پايه بازار، مذهب، عدليه و دولت ساخته شده است.

وی افزود: در آن میدان ۴ دروازه وجود داره که بازار روبروی درگاه مسجد قرار گرفته و عدلیه و دولت روبروي هم هستند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: برخی معتقد بودند که این نماد بيانگر آن است که دولت دو بازو به نام مذهب و بازار را در اختيار دارد اين در حالي است كه طول ميدان نشاندهنده ي آن است كه ركن اصلي بازار بوده و ديد روبه­رويش مذهب.

اکبری افزود: این بدان معناست که اگر کسی کار اقتصادی مي كرده مي بايست نگاهش به دين بوده و دولت و عدليه نيز دو بازوي اقتصاد بودند و اين نشان دهنده آن است كه اعتقادات اساس زندگي مردم بوده است.

تلاش مضاعف، رمز موفقیت در جنگ اقتصادی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران همچنین با ابراز امیدواري از آموختن فرهنگ ايثار و گذشت که در هشت سال دفاع مقدس وجود داشته ابراز داشت: تا زماني که اين فرهنگ را داشته باشيم تماميت ارزي کشور و تجاوز نمي‌تواند اثرگذار باشد.

وی افزود: آرزوی سلامتی دارم برای تمام ايثارگران چه در جنگ نظامي و چه جنگ اقتصادي که تمام تلاششان را با کار کردن انجام دادند.

اکبری اضافه کرد: امروز کشور و اقتصاد ما نیازمند یک تلاش مضاعف هست تا بتوانیم با كار كردن از اين بحران خارج شده و مثل هميشه سربلند بيرون بياييم.

کد خبر 394441

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =