نتایج مجمع "وبصادر" مشخص شد

مجمع عادی بطور فوق العاده بانک صادرات برگزار و ضمن تصویب صورتهای مالی سال مالی گذشته،یک عضو هیات مدیره انتخاب شد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس، مجمع عادی به طور فوق العاده بانک صادرات به عنوان بزرگترین بانک بورس با سرمایه 5.7 هزار میلیارد تومانی صبح روز گذشته ​با حضور بیش از ٨٦ درصد سهامداران در هتل المپیک برگزار شد.

دراین مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره برای سال مالی گذشته و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، ضمن تصویب صورتهای مالی، ارسلان فتحی‌پور با سوابقی همچون رئیس کمیسیون اقتصادی در دوره‌های هشتم و نهم مجلس و مشاور وزیر اقتصاد در کارنامه خود به عنوان عضو هیات مدیره بانک صادرات انتخاب شد.

افزایش سرمایه بانک در آینده نزدیک و وصول مطالبات

حجت‌اله صیدی مدیرعامل "وبصادر" هم به تشریح عملکرد بانک در سال گذشته و پنج ماه نخست سال جاری پرداخت و از پیگیری جدی موضوع افزایش سرمایه بانک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برنامه‌های کوتاه‌ و میان‌ مدت به کار گرفته شده طی ماه‌های اخیر و پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص افزایش منابع و وصول مطالبات بانک موجب کند شدن روند زیان‌دهی بانک شده به نحوی که در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ٢٣٠ میلیارد تومان از زیان یعنی ٣٦ ریال از زیان هر سهم کاسته شده است.

وی با اشاره به موفقیت بانک در بازگشایی نماد در سال قبل و بازده بیش از ٧٦ درصدی افزایش قیمت سهام تاکنون افزود: بهای سهم از ٥٣٥ ریال در زمان بازگشایی به ٩٠٢ ریال رسیده که نشان‌دهنده عملکرد خوب بانک و حمایت سهامداران عمده بانک است.امید می رود شرایط کلان اقتصادی امکان بالا رفتن نرخ موثر تسهیلات و بهبود منابع و مصارف بانک را فراهم کند.

این مقام مسئول به فروش اموال مازاد بانک در راستای چابک‌سازی و اصلاح ساختار مالی بانک اشاره کرد و گفت: در سال ٩٦ بیش از ٨٦.١ میلیارد تومان از بابت فروش املاک مازاد سود نصیب بانک شده که از رشد ٩١.٨ درصدی حکایت دارد.

صیدی دارایی‌های "وبصادر" را ١٧٠ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و با اشاره به اینکه منابع سپرده‌ای بانک از ١٣٤ هزار میلیارد تومان در پایان سال 96 فراتر رفته و به 156 هزار میلیارد تومان رسیده، گفت: برنامه‌ریزی برای افزایش منابع به ٢٠٠ هزار میلیارد تومان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های تدوین شده است. اصلاح ساختار مالی، افزایش دارایی‌های با کیفیت، افزایش سهم از بازار، تغییرات ساختار سازمانی، کاهش مطالبات معوق و افزایش سرمایه، بهبود عملیات ارزی و ارائه محصولات جدید بانکی از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی بانک است.

وی در خصوص مطالبات بانک از دولت نیز گفت: با اقدامات و همکاری‌های به عمل آمده، بخشی از مطالبات بانک از طریق تهاتر با بدهی به بانک مرکزی و بخش دیگر به صورت نقدی وصول خواهد شد.

در این مجمع صورت‌های مالی سال منتهی به ٢٩ اسفند سال ٩٦ پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی و تایید نماینده دولت مورد تصویب اکثریت سهامداران قرار گرفت و ارسلان فتحی‌پور که دارای مدرک دکتری مدیریت برنامه‌ریزی بوده و سوابقی همچون رئیس کمیسیون اقتصادی در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، مشاور وزیر اقتصاد و امور دارایی را در کارنامه خود دارد، به عنوان عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران انتخاب شد.

دراین مجمع سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانونی بانک و روزنامه‌های کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های مربوطه به مجامع عمومی برگزیده شدند.

کد خبر 394420

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =