تشریح جزئیات نسبت های مالی شرکت آماده عرضه اولیه

با معرفی شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس و ایستادن در اولین نوبت عرضه اولیه ۱۰ درصدی، شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا توضیحاتی درباره سهم ۳ بازار،نسبت های مالی و عملکرد ۹۶ ارائه کرد.

به گزارش  بورس آنلاین به نقل از عصرمالی،  شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس هفته گذشته توسط مدیران و نماینده سهامدار عمده به فعالان بازار سرمایه معرفی شد تا به عنوان ششمین عرضه سال در اولین نوبت عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام باشد.

دراین راستا شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا درباره سهم ۳ بازار شیر،دام، زراعی،نسبت های مالی و عملکرد سال گذشته این شرکت ۳۲٫۵ میلیارد تومانی بررسی های را در قالب نمودار ارائه کرد.

طبق بررسی ها، “زپارس” از بازار شیر دارای سهم ۶٫۲۴ درصدی است و در مقابل رقبای فرابورسی شامل کشاورزی و دامپروری مگسال با سهمیه ۱۸٫۰۴ درصدی، کشت و دام قیام اصفهان ۳۲٫۷۷ درصدی، دامداری تلیسه نمونه دارای سهم ۲۳٫۰۱ درصدی و کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان دارای سهم ۱۹٫۹۴ درصدی از این بازارهستند.این امار نشان می دهد شرکت مذکور در حوزه تولید شیر فعالیت کمرنگی نسبت به سایر رقبا داراست.

درحالی که سهم این شرکت از بازار شیر از مابقی شرکت های حاضر در بازار سرمایه کمتر است اما سهم ان از بازار زراعی ۸۶٫۱۴ درصد در برابر”زمگسال” با سهم ۹٫۲۷ درصدی و”زقیام” با سهم ۳٫۵۹ درصدی است که به نظر می رسد این سهم از بازار به تولید انحصاری ذرت رقم ۷۰۴ و محصولات استراتژیک همانند گندم،جو و کلزا برمی گردد.

همچنین از میان ۶ شرکتی حاضر در بازار سرمایه سهم “زپارس” از بازار دامی ۲٫۳۹ درصد است که نسبت به شرکت های کشاورزی و دامپروری مگسال،شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، کشت و دام قیام اصفهان، دامداری تلیسه نمونه و کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان کمترین سهم نسبت به حدود هزار راس گاو دوشا است

تشریح جزئیاتی نسبت های مالی شرکت آماده عرضه اولیه

تشریح جزئیاتی نسبت های مالی شرکت آماده عرضه اولیه

عملکرد سال گذشته

تشریح جزئیاتی نسبت های مالی شرکت آماده عرضه اولیه

کد خبر 393714

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =