گزارش هفتگی بازار آتی زعفران

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار قراردادهای آتی زعفران، معامله گران بیش از ۵۶ هزار قرارداد را در قالب دو سررسید شهریور و آبان ماه ۱۳۹۷ به ارزشی بالغ بر ۴۸۵ میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال منعقد کردند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از کالاخبر، طی معاملات هفته گذشته در سررسید شهریور ماه ۱۸ هزار و ۹۳۱ قرارداد به ارزشی بیش از ۱۶۳ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال منعقد شد و تعداد موقعیت های باز در آخرین روز معاملاتی هفته قبل به رقم ۱۹ هزار و ۶۰۱ موقعیت رسید.

قیمت تسویه روزانه هر قرارداد آتی زعفران برای تحویل در شهریور ماه امسال نیز از ۸۶ هزار و ۱۲۰ ریال در نخستین روز معاملاتی هفته گذشته به رقم ۸۳  هزار و ۸ ریال کاهش یافت.

در سررسید آبان ماه ۱۳۹۷ نیز ۳۷ هزار و ۱۴۲ قرارداد در حالی منعقد شد که انعقاد آن ارزشی بیش از ۳۲۱ میلیارد و ۴۲۷ ملیون ریال را در بازار رقم زد.

در این سررسید هم تعداد موقعیت های باز در آخرین روز معاملاتی هفته به ۹۵۲۲ موقعیت افزایش یافت و قیمت تسویه روزانه نیز به رقم ۹۳ هزار و ۲۰۰ ریال افت کرد؛ این در حالی بود که قیمت تسویه روزانه هر قرارداد این سررسید در ابتدای هفته مذکور رقم ۹۶ هزار و ۶۷۲ ریال ثبت شده بود.

کد خبر 393441

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =