واگذاری ۴۰ درصد سهام یک شرکت وابسته به بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه از واگذاری ۴۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید متعلق به این بانک خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و تاکید ریاست جمهوری و وزیر امور اقتصاد و دارایی برای واگذاری سهام شرکت‌های تابعه و در اجرای قانون رفع موانع تولید، اظهارداشت: با تصویب هیات مدیره بانک سپه در مرحله اول ۴۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید به عنوان یکی از ده شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار متعلق به بانک سپه واگذار می‌شود.

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه این بانک اهتمام ویژه‌ای برای واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری امید دارد افزود: پس از تعیین قیمت کارشناسی سهام این شرکت و طبق ضوابط و مقررات ناظر؛ واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری امید صورت خواهد گرفت.

رییس هیات مدیره بانک سپه در مورد واگذاری املاک مازاد این بانک نیز اظهار داشت: بانک سپه تمام تلاش خود را برای واگذاری صحیح و در چهارچوب قانون املاک مازاد خود به کار گرفته و در این راه اقدامات ارزنده‌ای نیز انجام شده است.

وی واگذاری ۱۳۰ رقبه املاک مازاد (واحد شمارش املاک) در سال گذشته به ارزش بیش از یک هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال را از جمله اقدامات مهم بانک سپه در این راستا عنوان کرد و اظهارداشت: این روند در سال ۹۷ نیز ادامه داشته و تاکنون طی سه ماه سال جاری ۶۷ رقبه از املاک مازاد بانک به ارزشی بالغ بر ۵۶۳ میلیارد ریال واگذار شده است.

چقازردی افزود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته از هر سه درگاه پیش بینی شده یعنی برگزاری مزایده سراسری توسط بانک؛ برگزاری مزایده سراسری از طریق شرکت فام (شرکت فروش اموال مازد بانک ها) و برگزاری مزایده استانی اموال مازاد بانک سپه در سال جاری نیز به سرعت و در چهارچوب قانون واگذار خواهد شد.

مدیرعامل بانک سپه اظهارداشت: این بانک به طور متوسط هر ماه از یکی از درگاههای بیان شده یک مزایده سراسری برای واگذاری اموال مازد خود برگزار خواهد کرد.

کد خبر 393152

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =