بورس انرژی میزبان عرضه دو محصول پالایشی

بورس انرژی عرضه ال سی او پالایش نفت شیراز و اکستراکت نفت سپاهان را روز جاری برای نخستین بار در رینگ بین الملل بازار فیزیکی انجام می دهد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، در بازار فیزیکی بورس انرژی امروز کالاهای متانول پتروشیمی زاگرس، برش سنگین و سوخت کوره سبک پتروشیمی تبریز، پنتان پلاس پتروشیمی پارس، میعانات گازی مجتمع گازی پارس جنوبی، حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز، رافینت پالایش نفت کرمانشاه در رینگ داخلی و ال سی او پالایش نفت شیراز، اکستراکت نفت سپاهان، نفت گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از مبادی ساری و اصفهان به مقاصد عراق و افغانستان و نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران را عرضه می شود.

تابلوی برق بازار فیزیکی

بر اساس این گزارش، در جریان معاملات روز گذشته، در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی، یک میلیون و ۳۴۴ هزار کیلووات ساعت برق عرضه شده توسط نیروگاه طوس مورد معامله قرار گرفت که ارزش آن بالغ بر۵۷۷ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال شد.

اوراق بهادار قابل معامله

در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی، در بازار گواهی‌های سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری پروژه و در نماد «پرند» تعداد یک میلیون و ۳۹۶ هزار از گواهی‌های این صندوق با ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

توقف و بازگشایی نمادها

از سویی دیگر، نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۹ تیر ۹۷ گشایش و نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۴ خرداد ۹۷ متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

کد خبر 392788

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =