تحقق اهداف صنعت سنگ آهن در افق ۱۴۰۴ به کمک بورس کالا

مهرداد اکبریان، رییس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران معتقد است که بورس کالا برای صنعت سنگ آهن شفافیت می آورد و این موضوع محاسن زیادی برای این صنعت دارد.

رییس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران می گوید، بورس کالا می تواند در شفاف شدن خرید و فروش های این حوزه نقش مهمی ایفا کند.

به گزارش بورس آنلاین و به نقل از عصر معدن، مهرداد اکبریان، رییس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران معتقد است که بورس کالا برای صنعت سنگ آهن شفافیت می آورد و این موضوع محاسن زیادی برای این صنعت دارد.

وی ادامه داد: امروز عمده ترین دغدغه بین تامین کنندگان سنگ آهن داخلی با مصرف کنندگان این محصول در بازار داخلی است. این موضوعی است که اخیرا ایجاد شده و متاسفانه ناظری ندارد و همچنان در بحث قیمت گذاری آن با مشکل همراه هستیم. به طور معمول منابع مالی خریداران  نامعلوم و مبهم است.

اکبریان افزود: متاسفانه در بازار داخلی در زمینه قیمت گذاری، نحوه پرداخت ها، زمان بندی و میزان عرضه و تقاضا با مشکل مواجه هستیم. کاری که در این رابطه انجام می شود نظم انفرادی است یعنی خریدار و فروشنده به صورت انفرادی با هم به توافق می رسند اما در افق ۱۴۰۴ نمی توان با نظم انفرادی این کار را انجام داد، درنتیجه کارکرد بورس کالا در این  مورد مشخص می شود.

به گفته رییس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، بورس کالا مانند یک دیوار شیشه ای است به طوریکه این بازار با توجه به شرایط واقعی موجود در بازار، میزان مصرف سنگ آهن کشور را مشخص می‌کند و در نتیجه بورس کالا ابزار بسیار جذابی برای معامله سنگ آهن و فرآورده های آن خواهد بود.

کد خبر 392502

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =