پیشنهاد عدم الزام شرکت های صادراتی بورسی به پیمان سپاری ارزی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت:پیشنهاد می شود شرکت های صادراتی بورسی الزامی به پیمان سپاری ارزی نداشته باشند.

به گزارش بورس آنلاین و به نقل از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی  درباره بازار سرمایه گفت:چند نکته در خصوص وضعیت بازار سرمایه کشور تاثیرگذار بوده است که می توان به سیاست های ارزی دولت اشاره کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:انتظار این است در زمان تغییرات نرخ ارز،درآمدهای شرکت های دارای محصولات صادراتی مانند شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه ها با تعدیل مثبت روبرو شوند.

پورابراهیمی تصریح کرد:در حوزه شرکت های صادراتی باید زمینه فراهم شود تا شرکت های صادراتی بورسی بتوانند امکان واردات کالا و تجهیزات سرمایه گذاری و تهاتر کالا را داشته باشند.

وی ادامه داد:اصلاح سیاست های ارزی برای تحقق درآمدهای واقعی شرکت های صادراتی بورسی روی رشد سودآوری و افزایش قیمت سهام موثر است که این موضوع به تقویت بازار بورس منتهی می شود.  

پورابراهیمی افزود: باید به شرکت های صادراتی بورسی اجازه داد که با نظارت دولت در خصوص ارز خود تصمیم گیری کنند و امکان واردات کالا و تجهیزات سرمایه گذاری و تهاتر کالا را داشته باشند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:پیشنهاد می شود شرکت های صادراتی بورسی الزامی به پیمان سپاری ارزی نداشته باشند.

کد خبر 392436

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =