بزرگ‌ترین‌ تامین مالی بورس

شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان از بزرگ‌ترین‌ تامین مالی بازارسرمایه با پذیره نویسی اوراق ۸۰۰ میلیارد تومانی برای شرکت مخابرات و پذیره نویسی اوراق ۳۹۰ میلیاردی سایپا خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین، ابوالفضل شهرآبادی معاون تامین مالی تامین سرمایه لوتوس پارسیان به دنیای اقتصاد گفت: انتشار اوراق اجاره مبتنی بر سهام برای شرکت مخابرات را در دست اقدام بوده و موافقت اصولی انتشار آن صادر شده است. انتشار این اوراق، بزرگ‌ترین‌ تامین مالی‌ شرکتی در تاریخ بازار سرمایه خواهد بود. ضمن اینکه تا کنون صکوک اجاره بر روی سهام نداشتیم و این اولین دوره از این نوع اوراق خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با انتشار اوراق مخابرات، رکورد تامین مالی بخش خصوصی شکسته خواهد شد، افزود: پیش از این رکورد تامین مالی مربوط به انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه ایران‌خودرو بود. نرخ سود اسمی این اوراق ۱۶ درصدی اعلام شده اما برنامه لوتوس پارسیان بر این مبنا قرار گرفته که با توجه به نرخ‌های معامله‌ شده در بازار، نرخ سود این اوراق را به حدود ۲۰ درصد افزایش دهد.

این مقام مسئول  هدف از تامین مالی مزبور را بخش خرید تجهیزات برای "اخابر" عنوان کرد و گفت: این اوراق ۴ ساله و با پرداخت سود هر ۳ماه یکبار خواهد بود. انتشار اوراق مزبور به زودی از کانال بورس آغاز خواهد شد. متعهد و بازارگردان این اوراق تامین سرمایه لوتوس پارسیان است و عاملیت فروش آن نیز بر عهده کارگزاری پارسیان خواهد بود.

شهرآبادی با اشاره به دیگر برنامه‌های لوتوس پارسیان برای انتشار اوراق شرکتی گفت: انتشار ۳۹۰ میلیارد تومان اوراق سایپا نیز در برنامه است و لوتوس پارسیان به‌عنوان مشاور عرضه در این تامین مالی خواهد بود. مقدمات انتشار این اوراق نیز انجام شده و پس از رفع چند مورد، به زودی شاهد آغاز پذیره‌نویسی سایپا خواهیم بود.

کد خبر 392315

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =