۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
عرضه برق یک نیروگاه در بورس انرژی

نخستین کالای برق یک نیروگاه در سال ۹۷ با دوره تحویل هفتگی در بورس انرژی عرضه می شود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ایبِنا، نیروگاه طوس نخستین کالای برق در سال ۹۷ با دوره تحویل هفتگی با حجم ۱۰.۰۰۰ کیلووات در هر ساعت در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی عرضه می شود. بر اساس این گزارش، در آغاز جلسه معاملاتی روز گذشته، نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۵، ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه و بار پیک هفتگی، بار پایه هفتگی، میان باری هفتگی و کم باری هفتگی ۱۲ خرداد ۹۷ گشایش و نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۲ فرودین ۹۷  پایان جلسه معاملاتی روز گذشته متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

تابلوی قراردادهای سلف موازی استاندارد

همچنین در تابلوی قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یکسال و بیشتر، در نماد «سمپنا۹۷۱»، به میزان ۲۳.۳۳۱ قرارداد با ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال، نماد «سبندر۹۷۱»، به میزان ۷۳۲ قرارداد به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال و در نماد «سنفت۹۷۱»، به میزان ۲.۲۵۳ قرارداد به ارزش بیش از ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

بازار برق

از سویی دیگر، بازار برق بورس انرژی روز گذشته شاهد معامله ۱.۵۰۰ قرارداد معادل ۳۶ هزار کیلووات ساعت به ارزش ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال بود و نماد بارپایه با قیمت ۳۰۰ ریال بر کیلووات ساعت مورد معامله قرار گرفت.

این گزارش می افزاید: در نخستین روز هفته جاری در بازار فیزیکی بورس انرژی، کالاهای گاز مایع صنعتی، گاز بوتان، گاز پروپان و برش سنگین پتروشیمی بندرامام، آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت تبریز و حلال ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه در رینگ داخلی عرضه شد که حجم کل معاملات صورت‌گرفته معادل ۱۰.۴۹۶ تن و به ارزش بیش از  ۲۴۱ میلیارد و ۲۴۸ میلیون ریال بود.

کد خبر 392070

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =