محموله صادراتی زغال سنگ طبس به مقصد چین

شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان اولین بهره برداری معادن زیرزمینی تمام مکانیزه کشور که در طول یک دهه فعالیت خود، چشم انداز جدیدی در استخراج زغال سنگ کشور ایجاد نموده و در سه سال اخیر به عنوان بزرگترین تولید کننده زغال سنگ کشور، به تنهایی حدود نیمی از تولیدات کشور را به خود اختصاص داده است، قرارداد صادرات محصول به خارج از کشور را نهایی کرد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت زغالسنگ طبس ، مهندس کریتی، مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس ضمن اعلام این خبر، عنوان نمود که قرارداد صدور یک محموله ۲۰ هزارتنی کنسانتره زغال سنگ تولیدی این شرکت به کشور چین نهایی شده و در دست اجرا می باشد.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس افزود که مذکرات اخیر با خریدار چینی به نتیجه رسید و با توافق صورت گرفته، مقرر شد مقدار بیست هزارتن کنسانتره زغال سنگ این شرکت با مشخصات زیر، تا اوایل اردیبهشت ۱۳۹۷ به کشور چین صادر شود.

محصول مذکور ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ اجرای قرارداد، به صورت FOB بندرعباس، تحویل خریدار خواهد شد.

مهندس کریتی عنوان نمود که با آغاز فعالیت صادراتی، تحولی در زمینه زغال سنگ کشور ایجاد خواهد شد و شناخته شدن زغال سنگ ایران در بازارهای جهانی، رقابتهای سازنده ای را شکل خواهد داد که باعث توسعه و رونق اقتصادی مناطق زغالی کشور خواهد شد. وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به شکل گیری بازارهای جدید داخلی و نیز صدور کنسانتره زغال سنگ به خارج از کشور، سال ۱۳۹۷ برای کلیه معدنکاران زغال سنگ، سالی طلایی و سرشار از موفقیت در بحث توسعه پایدار معادن باشد.

کد خبر 391935

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =