امضای تفاهم‌نامه همکاری بورس تهران و منطقه آزاد کیش

تفاهم نامه همکاری بین بورس اوراق بهادار تهران و منطقه آزاد کیش با هدف همکاری در حوزه های علمی، پژوهشی، آموزشی و ایجاد زیرساخت های لازم برای راه اندازی مرکز بین المللی در منطقه آزاد امضاء شد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ایبِنا، تفاهم نامه ای با هدف همکاری در حوزه های علمی، پژوهشی، آموزشی و ایجاد زیر ساخت های لازم برای راه اندازی مرکز مالی بین المللی در منطقه آزاد توسط حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس تهران و «محمدابراهیم انصاری لاری» مدیرعامل منطقه آزاد کیش امضاء شد.

یکی از رسالت های مناطق آزاد سهولت جریانات پولی از سوی سرمایه گذاران خارجی است  که ایجاد یک مرکز مالی بین المللی می تواند به جذب بهتر سرمایه در بورس  کمک کند. از سویی دیگر مناطق آزاد در سایر کشورها با ایجاد چنین مراکزی به تجهیز سرمایه، رشد و توسعه اقتصاد کمک می کنند.

یکی از مفاد این تفاهم نامه انجام همکاری ها و هماهنگی های لازم به منظور بهره مندی بیشتر و بهتر منطقه آزاد از خدمات تالار منطقه ای کیش و بورس تهران است. شایان ذکر است در حال حاضر بورس تهران در منطقه آزاد کیش فعال است و بخشی از حجم معاملات بازار سرمایه کشور از طریق این تالار منطقه ای انجام می شود.

کد خبر 391859

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =