منتظر یکی از بزرگترین واگذاری ها باشید/۱۰هزارمیلیارد مازاد دارایی بانکها

وزیر اقتصاد ضمن اعلام واگذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی مازاد دارایی بانک ها ، از اجرایی شدن یکی از بزرگترین واگذاری‌های دولت در چند روز آینده خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از تسنیم، مسعود کرباسیان در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت با بیان اینکه تا قبل از دولت یازدهم سهام عدالت در بلاتکلیفی به سر می‌برد، گفت: سامانه سهام عدالت از سال قبل آغاز به کار کرده و سود سهام عدالت به عنوان نشانه این ساماندهی در دو مرحله به مردم پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید سهام عدالت را به سود سهام عدالت تقلیل داد چرا که امروز ارزش سهام عدالت حدود 2.5 میلیون تومان است،افزود: سهام واحدهای سهام عدالت از بین شرکت‌های سودده ایجاد شده،اصل سهام عدالت دارای ارزش زیادی است و دولت به دنبال امکان استفاده از اصل خود سهام از طریق ارائه لایحه به مجلس است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون سود سهام عدالت دهک‌های پایین جامعه پرداخت شده،گفت: به مرور سود سهام عدالت در حال پرداخت است و امیدواریم تا پایان سال مراحل پرداخت سود سهام عدالت تکمیل شود.برای مردمی‌سازی اقتصاد واگذاری در دستور کار دولت قرار گرفته هر چند در دولت‌های قبل بیشتر واگذاری‌ها در قالب رد دیون انجام شده بود.

کرباسیان گفت: سهم واگذاری به بخش خصوصی واقعی حدود 70 درصد بوده و در چند روز آینده یکی از بزرگترین واگذاری‌ها اجرایی خواهد شد.انجام واگذاری از وظایف وزارت اقتصاد بوده که از طریق سامان بورس و سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود.از دیگر سیاست‌های وزارت اقتصاد حجم بنگاه‌داری غیرمرتبط و فروش مازاد دارایی‌های بانک‌هاست که تاکنون 10 هزار میلیارد تومان از طریق روش‌های قانونی واگذار شده است.

کد خبر 391828

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =