بیشترین سود سهام عدالت را چه شرکتی توزیع کرد؟

طبق قانون تاکنون سهام ۴۹ شرکت در سبد سهام عدالت قرار گرفته‌ است که اصطلاحا به آنها شرکت های سرمایه‌پذیر گفته می‌شود. بر این اساس وضعیت سوددهی یا زیان هر یک از این شرکت ها بر سود تقسیمی میان سهامداران عدالت و ارزش نهایی سهام هر یک از مشمولان اثرگذار است که یکی از این شرکت‌ها، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.

آمارها نشان می دهد شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای عملکرد سال مالی ۹۵ بیشترین سود سهام عدالت را میان مشمولان توزیع کرده است.

به گزارش بورس آنلاین و به نقل از ایبنا، طبق قانون تاکنون سهام ۴۹ شرکت در سبد سهام عدالت قرار گرفته‌ است که اصطلاحا به آنها شرکت های سرمایه‌پذیر گفته می‌شود. بر این اساس وضعیت سوددهی یا زیان هر یک از این شرکت ها بر سود تقسیمی میان سهامداران عدالت و ارزش نهایی سهام هر یک از مشمولان اثرگذار است که یکی از این شرکت‌ها، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به عنوان یکی از ۴۹شرکت قطعی واگذار شده به طرح توزیع سهام عدالت است که ۴۰‏ درصد از سهام آن متعلق به مشمولان سهام عدالت است.

این گزارش می افزاید: سود تقسیم شده در مجمع عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای عملکرد سال مالی١٣٩۶ متعلق به مشمولین سهام عدالت مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان بوده که بیشترین سود تقسیمی در میان شرکت های سرمایه‌پذیر به شمار می‌آید.

همچنین پیش بینی سود شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای عملکرد سال مالی ۱۳۹۷ مبلغ ۸۲۰ ریال به ازای هر سهم است که در صورت تقسیم تمام سود، سهم مشمولان سهام عدالت از سود یاد شده مبلغ ۱۶۴۰ میلیارد تومان خواهد شد.

کد خبر 391826

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =