آخرین خبرها از «آ س پ»

در بهمن ماه سال جاری ۲۰ هزار و ۸۶۲ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران به امضا رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. در همین حال بازار مسکن در هفته های اخیر هیجان نسبی از سمت تقاضا را شاهد بود

افزایش نرخ سود بانکی تب و تاب رشد بازار مسکن را گرفته است

 

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس۷، مسعود جعفری مدیر فروش شرکت “آ.اس.پ” در خصوص وضعیت بازار مسکن گفت: وضعیت معاملات بازار مسکن کمی بهبود یافته بود و انتظارات تورمی، تحریک تقاضا را در پی داشت؛ ولی با افزایش نرخ سود سپرده های بانکی، روند رو به رشد این بازار مجددا تغییر کرد و از تب و تاب معاملات کاسته شد. اگر نرخ سود بانکی تغییر نمی کرد، شرایط به مراتب بهتری پیش روی بازار مسکن بود. در اولین مرحله خروج از رکود، تقاضای آپارتمان های با متراژ پایین تر افزایش یافته و پس از آن، رونق به سایر املاک نیز تسری خواهد یافت. در نظر داشته باشید که افزایش قیمت که این روزها به بازار مسکن نسبت داده می شود، ممکن است کاملا واقعی نبوده و در پاره ای موارد افزایش قیمت املاک مسکونی نه به دلیل تقاضای مصرف کننده واقعی، بلکه به علت تهاتر املاک بین سازندگان و مالکان و کمی هم جوسازی بازار بوده است.

در سال ۹۷ شاهد رشد چشمگیر قیمت بازار مسکن نخواهیم بود

جعفری در خصوص احتمال رشد مسکن در سال ۹۷  گفت : در سال ۹۷ رشد قیمت چندانی در انتظار بازار مسکن نبوده و جهش بازار مسکن دور از تصور می باشد؛ چرا که بازار مسکن کماکان با مازاد عرضه مواجه است. البته با توجه به افزایش قیمت مصالح و دستمزد و…، بهای تمام شده مسکن در سال های آینده افزایش یافته و بدون شک تولیدکنندگان که با نرخ های فعلی اقدام به ساخت و ساز کنند، پروژه های خود را پس از تکمیل با قیمت بالاتری عرضه خواهند کرد. اما در حالت کلی، رونق بازار مسکن، در گرو رونق اوضاع اقتصادی کشور و برقراری روابط بین المللی و ورود نقدینگی به کشور و… خواهد بود.

آخرین وضعیت پروژه های آ س پ

مدیر مالی آ س پ در رابطه با وضعیت داخلی شرکت بیان کرد: با توجه به شرایط رکودی بازار مسکن، روند اجرای پروژه های مسکونی جدید در شرکت آ.اس.پ به سرعت قبل نبوده و در حال حاضر پروژه های مسکونی آماده فروش چندانی در اختیار نداریم. بدون شک با بهبود شرایط، این روند نیز بهبود خواهد یافت.

البته شرکت پروژه های متعدد دیگری در دست اجرا دارد که از جمله می توان به پروژه لامرد، پروژه مجموعه فرهنگی ورزشی در سرعین، و… اشاره کرد.

همچنین اقداماتی در جهت اخذ مجوزهای لازم برای اجرای طرح مسکونی، تفریحی و ورزشی بر روی زمین شمشک هستیم. در صورت اخذ مجوزها، در این زمینه اقدام شده و امیدواریم شرایط به گونه ای پیش رود که در سال ۹۷ اجرای این پروژه آغاز شود.

کد خبر 391460

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =