اپلیکیشن‌ها محدودیت‌های تازه کدهای دستوری را جبران می‌کنند

محدودیت‌هایی که قرار است با دستور بانک‌ مرکزی از ۱۵ بهمن در تراکنش‌ها با کدهای دستوری اعمال شود هیچ تاثیر نامطلوبی بر کیفیت و سهولت دسترسی کاربران به شارژ تلفن‌ همراه به وجود نخواهد آورد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از نوآوران امین ، حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان‌ پرداخت در گفتگو با خبرنگار ایپنا ، به عنوان یکی از بزرگترین ارائه‌ دهندگان خدمات پرداخت الکترونیک بر بستر کدهای دستوری گفت: با وجود دغدغه‌هایی که از ابتدا درباره استفاده از کدهای دستوری وجود داشت، نهادهای ناظر با هدف ایجاد و تقویت فرهنگ استفاده از ابزارهای پرداخت الکترونیک در کشور، تمرکز خود را بر مدیریت ریسک‌ها قرار دادند تا برخی شرکت‌های پرداخت الکترونیک بتوانند با سرمایه‌گذاری و معرفی هرچه بیشتر ابزارها، جامعه را به سمت اعتماد و استفاده بیشتر از روش‌های پرداخت الکترونیک سوق دهند.

وی ادامه‌داد: در همین راستا تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های فراوانی برای آشنایی جامعه با ابزارهای پرداخت از جمله کدهای دستوری انجام شد که نتیجه آن را پس از مدت کوتاهی در افزایش تعداد تراکنش‌ها بخصوص در تراکنش‌ها با ابزار موبایلی مشاهده کردیم.

منصوری افزود: پس از مدتی با فراهم‌آمدن بسترهای فنی لازم مانند پوشش اینترنت در شبکه تلفن‌همراه، افزایش گوشی‌های هوشمند و... روش‌های دیگری مانند اپلیکیشن‌های موبایلی در میان مردم فراگیر شدند و کم‌کم شاهد مهاجرت بخشی از تراکنش‌های یواس‌اس‌دی به سمت تراکنش‌های اینترنتی بودیم.

مدیرعامل آسان‌پرداخت با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های قابل‌ توجه برخی شرکت‌های پرداخت در حوزه تحقیق، توسعه و ساخت اپ‌های بومی، گفت: طی یکی دو سال اخیر تمام تلاش و توان مالی و کارشناسی خود را معطوف به ایجاد ابزارهای پرداخت‌های مطمئن‌تری در قالب اپلیکیشن‌های موبایلی با بهره‌گیری از دانش و ظرفیت‌های داخلی کردیم که امروز خوشبختانه ثمرات این تلاش‌ها بخوبی ملموس است. در حال حاضر بیش از ده اپلیکیشن مناسب در دسترس کاربران است که مجموعا بیش از ۳۰ میلیون کاربر آنها را دانلود کرده‌اند.

این فعال حوزه پرداخت الکترونیک ادامه‌داد: یکی از نتایج آینده‌نگری و سرمایه‌گذاری انجام شده برای ساخت و ترویج اپلیکیشن‌ها را امروز که بانک‌ مرکزی تصمیم به اعمال محدودیت در تراکنش‌های یواس‌اس‌دی گرفته این است که می‌توانیم با قاطعیت به کاربران اطمینان دهیم که با هیچ مشکلی برای دسترسی  به خدمات قبلی بر بستر کدهای دستوری مواجه نخواهندشد چرا که تمام این خدمات اکنون بر روی اپلیکیشن‌ها وجود دارد و کاربران می‌توانند براحتی از آنها بهره‌مند شوند.

منصوری گفت: همین اطمینان‌خاطر را به اپراتورهای تلفن‌همراه هم می‌دهیم چرا که تمام سرویس‌های موجود بر کدهای دستوری اکنون روی اپ‌ها وجود دارد و تعاملات و مناسبات شرکت‌های پرداخت با اپراتورها مانند گذشته در چارچوب مقررات و ملاحظات نهادهای ناظر حوزه پولی و بانکی و پرداختی ادامه خواهد یافت.

وی در پایان گفت: به هر تقدیر، محدودیت در خدمات پرداخت بر بستر  کدهای دستوری، تشخیص و تصمیم بانک‌مرکزی به عنوان نهاد ناظر  است و بازیگران این حوزه باید با این تصمیم همراهی داشته‌ باشند؛ بنابراین در شرایط فعلی بهترین کار، تلاش برای حفظ کیفیت و کمیت مناسبات و تعاملات میان تمام بازیگران اعم از شرکت‌های پرداخت، اپراتورها و... است تا بتوانیم خدمات مناسبی به مردم ارائه دهیم.

کد خبر 390949

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =