درج ۴ نماد اسناد خزانه اسلامی در سامانه پس از معاملات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج ۴ نماد اسناد خزانه اسلامی در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از روابط عمومی سمات، اوراق اسناد خزانه اسلامی با نماد "اخزا6"با سر رسید بهمن 97 با ارزش 17هزار میلیارد ریال در فرابورس ایران عرضه می شود و اسناد خزانه اسلامی با نماد "اخزا8"با سر رسید اسفند 98 به ارزش 16 هزار میلیارد ریال در فرابورس پذیرش شده است.

همچنین 2 نماد دیگر، اخزا 10" و "اخزا14" با سر رسید آذر و دی 98 به ترتیب با ارزش 17 هزارمیلیارد ریال و 10 هزار میلیارد ریال در تابلو بازار ابزارهای نوین فرابورس درج شده است.

بر اساس این گزارش، اسناد خزانه، اوراق بهادار بانام یا بی‌نامی است که خزانه‌داری کل با بهای اسمی معین و بدون کوپن سود با سررسیدهای حداکثر تا سه سال منتشر می کند.اسناد خزانه اسلامی، ابزاری مالی است که مبتنی بر بدهی دولت به ‌نظام بانکی، ذی‌نفعان و تامین‌کنندگان منابع بوده و به‌وسیله خزانه‌داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر می‌شود.

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی نمادهای اسناد خرانه را در سامانه پس از معاملات درج کرد تا شرایط برای پذیرش این اوراق در فرابورس ایران فراهم شود.

کد خبر 390928

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =