۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
 علل جهش سود "چدن"

سود خالص شرکت تولیدی چدن سازان بر اساس عملکرد ۹ ماهه سال جاری نسبت به عملکرد نیمه نخست امسال با رشد ۲۱ درصدی همراه شده است.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، علی میرمحمد صادقی، مدیر عامل شرکت تولیدی چدن سازان با اعلام این مطلب از رشد سود هر سهم "چدن" از 251 ریال به 304 ریال خبر داد و عنوان کرد: سود خالص این شرکت در دوره عملکرد 9 ماهه سال جاری از 200.685 میلیون ریال به 243.521 میلیون ریال ارتقا یافته است.

این مقام مسئول افزود: براساس عملکرد 9 ماهه واقعی سال مالی جاری ، تحقق درآمـدها و هزینه هاي واقعی این دوره ،بازنگري هزینه ها و درآمـدهاي سه ماهه آخر امسال سود هر سهم سال مالی جاری به مبلغ 304 ریال برآورد می شود.

مدیر عامل شرکت تولیدی چدن سازان در خصوص عملکرد این مجموعه در سه ماهه سوم امسال ابراز داشت: شـرکت در حالی بودجه سال مالی جاری بهاي تمام شـده کالای فروش رفته را مبلغ 520.647 میلیون ریال معادل 66 درصـد فروش برآورد کرده که سـرمایه گـذاري انجام شـده و برنامه کاهش قیمت تمام شـده از طریق به کارگیري تکنولوژي بازیافت غلتک هاي اسـقاطی ، صرفه جویی در استفاده از مواد آلیاژي نتایج موفقیت آمیزی داشته و در پی آن نسبت مذکور کاهش یافته است.

علاوه بر این، سود حاصـل از تقسیم سود نقدی شـرکت های تابعه در شـرکت غلتـک سازان سـپاهـان مبـلغ 17.698 میلیون ریال پیش بینی شده بود که با توجه به شرایط مثبت بازار فولاد و سیاست تقسیم سود شرکت مذکور این مبلغ تا پایان سال بالغ بر 31.392 میلیون ریال برآورد می شود . بر این اساس می توان گفت عوامل عنوان شده سبب رشد 21 درصدی سود برآوردی "چدن" در دوره عملکرد 9 ماهه سال مالی جاری شده است.

کد خبر 390901

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =