کارخانه خودروسازی ایران و آذربایجان ۲ ماه دیگر به بهره برداری می‌رسد

رئیس هیئت مدیره شرکت آذرماش گفت: کارخانه مشترک خودروسازی ایران خودرو و آذرماش آذربایجان، در ماه مارس به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از پایگاه خبری آذرنیوز، امین آخوندوف؛ رئیس هیئت مدیره شرکت آذرماش گفت: «کارخانه مشترک خودروسازی ایران خودرو و آذرماش آذربایجان، در ماه مارس به بهره برداری خواهد رسید. این کارخانه در منطقه صنعتی نفتچالا واقع شده است.»

وی خاطر نشان کرد، در حال حاضر، نصب تجهیزات تکمیل شده است. در مرحله نخست، ظرفیت این کارخانه ۱۰ هزار دستگاه در سال خواهد بود. اما تا پایان سال ۲۰۱۹ قرار است ۶ هزار دستگاه تولید داشته باشد.

آخوندوف افزود: «اساسا این خودروها برای بازار داخلی طراحی خواهند شد. در عین حال، تحقیقاتی در جریان است تا فرصت های ورود به بازارهای خارجی و به ویژه بازارهای روسیه را مورد بررسی قرار دهیم.»

وی در ادامه گفت، اکثر قطعات یدکی این خودروها در پایان سال ۲۰۱۹ در آذربایجان تولید خواهد شد. بنابراین شرکت آذرماش علاقمند به توسعه صنعت خودرو در دیگر مناطق آذربایجان است.

این کارخانه قرار است خودروهای رانان، سمند، سورن، دنا، پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷، رنو تندر و رنو پیکاپ تولید کند.

در سال ۲۰۱۶، شرکت آذیوروکار آذربایجان و ایران خودروی ایران موافقتنامه ای برای احداث یک کارخانه خودروسازی مشترک در منطقه صنعتی نفتچالا به امضا رساندند.

دو طرف همچنین ۶ سند همکاری در زمینه های اعطای مجوز، توزیع، نصب تجهیزات، حمایت مهندسی و فنی و دیگر زمینه های مورد نیاز برای تولید خودرو به امضا رساندند.

تولید برخی از قطعات یدکی قرار است در کارخانجات داخلی آذربایجان انجام شود.

کد خبر 390696

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =