برقی شدن قطار تهران-مشهد روی ریل‌های فرابورس

هدف از انتشار این اوراق تامین پیش پرداخت مورد نیاز برای استفاده از منابع مالی خارجی برای طرح برقی کردن قطار تهران-مشهد است که به تعداد ۱۰ میلیون ورقه به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال در تاریخ ۲۴ دی ماه امسال در فرابورس پذیرش شده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اساس قانون بودجه سال جاری، اوراق مشارکت دولت را به منظور تامین مالی طرح برقی کردن قطار تهران-مشهد از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره‌نویسی می‌کند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از فرابورس ایران، پس از تجربه موفق تامین مالی دولت از طریق انتشار چندین مرحله اسناد خزانه اسلامی و همچنین سایر اوراق دولتی که به منظور تجهیز منابع مالی برای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف از درگاه فرابورس ایران رقم خورده است، این‌بار وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اساس مصوبه شانزدهم خردادماه 96 هیات‌ وزیران در نظر دارد اوراق مشارکت دولت را که به تعداد 10 میلیون ورقه منتشر شده از فردا 26 دی ماه و به مدت سه روز کاری در فرابورس پذیره‌نویسی کند.

هدف از انتشار این اوراق تامین پیش پرداخت مورد نیاز برای استفاده از منابع مالی خارجی برای طرح برقی کردن قطار تهران-مشهد است که به تعداد 10 میلیون ورقه به ارزش 10 هزار میلیارد ریال در تاریخ 24 دی ماه امسال در فرابورس پذیرش شده است.

اوراق مشارکت دولت همچنین 48 ماهه بوده و نرخ آن 17 درصد سالانه تا سررسید است که هر 6 ماه یکبار به حساب دارندگان آن واریز خواهد شد.

سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد تامین و تخصیص اعتبار این اوراق به شمار می‌رود و متعهد تسویه و پرداخت آن نیز خزانه‌داری کل کشور است. همچنین سایر ارکان اوراق مشارکت دولت به ترتیب شامل متعهد پذیره‌نویسی یعنی شرکت تامین سرمایه سپهر، عامل فروش، شرکت کارگزاری بانک صادرات و عامل پرداخت؛ شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.

به این ترتیب اوراق مشارکت دولت برای برقی کردن قطار تهران-مشهد از فردا سه‌شنبه 26 دی‌ماه تا شنبه سی‌ام همین ماه به مدت سه روز کاری از طریق شبکه کارگزاران عضو فرابورس ایران به روش حراج پذیره‌نویسی خواهد شد.

کد خبر 390583

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =