تکلیف معامله سهام "آکنتور" این هفته تعیین می شود

معاون حقوق سازمان بورس گفت : طبق هماهنگی های انجام شده و به استناد مصوبه شورای عالی بورس، اطلاع رسانی پیرامون معامله سهام خارج از ساعت شرکت کنتورسازی طی هفته جاری انجام می‌شود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل ازاقتصاد آنلاین جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس در‌خصوص  آخرین تصمیم گیری  پیرامون  کنتورسازی گفت:  با توجه به هماهنگی های به عمل آمده و به استناد مصوبه شورای عالی بورس، و اطلاعیه نحوه ثبت نام برای متقاضیان معامله سهام خارج  از ساعات مربوط به شرکت کنتورسازی ایران و شرایط و نحوه اقدام در این خصوص، از طریق واحدهای اجرایی ذیربط به آگاهی سهامداران این شرکت خواهد رسید.
وی افزود: پیش بینی می شود این ضوابط طی هفته جاری ابلاغ شد و بازار سرمایه آمادگی اجرایی کردن  این معاملات را دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  سازمان بورس هیچ توصیه یا اظهار نظری در خصوص این معاملات ندارد، خاطرنشان کرد:  صرفا با توجه  به اصرار تعدادی از سهامداران و در خواست مدیریت جدید شرکت، سازمان ضمن موافقت با موضوع امکان انجام معاملات را فراهم کرده است و  از نظر اصولی تصمیم سهامداران شرکت کنتورسازی ایران در خصوص معاملات سهام باید پس از اطلاع رسانی و شفاف سازی مدیریت جدید و اظهار نظر حسابرس جدید شرکت انجام شود.
جمالی تأکید کرد:  اقدامات حقوقی و قضایی برای حمایت از سهامداران و تعقیب متهمان با قوت ادامه خواهد یافت.
مطابق رویه بازار سرمایه؛ معاملات خارج از ساعات تنها در  یک روز معاملاتی برگزار می‌شود، اما برای مراجعه سهامداران و متقاضیان معامله مهلتی تعیین می شود تا با مراجعه به شرکت های کارگزاری و تکمیل فرم مربوطه برای انجام معامله ثبت نام کنند. سپس معاملات مربوط به تقاضاهای خرید و فروش در یک روز خارج از ساعت انجام می شود که در این خصوص شرایط و نحوه اقدام اطلاع رسانی خواهد شد.

 

کد خبر 390448

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =