تغییر طبقه بندی سرمایه گذاری "گوهران"

شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید پس از انتشار گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه سال جاری ،دلایل کاهش ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری ها در این دوره را تشریح کرد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، "گوهران" در گزارش فعالیت وضعیت پرتفوی سرمایه گذاری این شرکت در ماه گذشته ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری ها را به مبلغ 73.715 میلیون ریال اعلام کرد .سیاوش وکیلی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید گفت : طبق دستور گروه مدیریت سرمایه گذاری امید به عنوان سهامدار عمده "گوهران" سهام شرکت های فرعی و وابسته گروه با تغییر طبقه بندی از سرمایه گذاری کوتاه مدت به بلند مدت انتقال یافته که شرح آن به جدول زیر است.

علاوه بر این، برای تک تک سرمایه گذاری های مورد اشاره که دارای کاهش ارزش بوده اند، کاهش ارزش مربوطه از ذخیره به مبلغ 123.774 میلیون ریال کسر و قطعی شده و به خالص ارزش بازیافتنی هر کدام در سرمایه گذاری بلندمدت لحاظ شده است.

همچنین به دلیل افزایش ارزش روز سهام شرکت های سرمایه پذیر همچون پتروشیمی مبین، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی جم، نفت و گاز پارسیان، سنگ آهن گل گهر و ... جمعاً به مبلغ 102.932 میلیون ریال از ذخیره کاهش ارزش روز سرمایه گذاری های آبان ماه امسال نیز بازیافت شده است.

کد خبر 390295

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =