تمدید گواهینامۀ CE-MARKING فولادهای ساختمانی فولاد مبارکه

گواهینامۀ CE-MARKING فــــــولادهای ساخـــــتمانی شــــــرکت فولادمبارکه پس از انجام ممیزی های مراقبتی توسط یکی از مؤسسات گواهی دهندۀ معتبر اروپایی مجددا تمدید شد.

تدین رئیس پشتیبانی فنی مشتریان فولادمبارکه با  اعلام این خبر گفت: امروزه کشورهای مختلف جهان برای تسهیل در مراودات تجاری خود و به موازات کاهش یا حذف موانع تجاری نظیر تعرفه ها، برای برقراری مکانیسم ها و سازوکارهای کنترلی لازم برای تضمین مرغوبیت کالاهای وارداتی از سایر کشورها اقدام می کنند تا ضمن حمایت از تولیدات باکیفیت داخلی از سلامت، ایمنی، بهداشت و سایر حقوق جامعه و مصرف کنندگان نیز صیانت کنند.البته این در حالی است که کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا نیز به همین منظور اقدام به طراحی سازوکارهای کنترلی ویژۀ خود جهت حصول اطمینان از ورود محصولات باکیفیت و منطبق با استانداردهای اروپایی کردهاند.

 

تدین خاطرنشان کرد: شرکت فولادمبارکه بزرگترین تولیدکنندۀ فولاد کشور که علاوه بر بازارهای ملی و منطقه ای در بازارهای اروپایی نیز همواره حضور داشته، که با  رعایت استانداردهای ملی و بین المللی جهت دریافت نشانها و گواهینامه های کیفی ویژۀ صادرات در بازارهای هدف خود اقدام کرده است.

رئیس پشتیبانی فنی مشتریان فولادمبارکه اظهار کرد: طی دو سال گذشته متخصصان حوزه های استاندارد و کیفیت در صنایع فولاد کشور با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان، پژوهشکدۀ فولاد ایران، انجمن تولیدکنندگان فولاد و حمایت سازمان ملی استاندارد کشور با انجام مطالعات گسترده و از طریق برگزاری جلسات هم اندیشی متعدد اقدام به طراحی مدل جامع ارزیابی کیفی فولادها موسوم به نشان IR-MARKING داشته اند.

تدین با تأکید بر اینکه گواهینامه و نشانCE-MARKING در واقع پاسپورت ورود محصولات به کشورهای عضو اتحادیۀ اروپاست گفت: سایر کشورها نیز با الگوبرداری از اتحادیۀ مذکور اقدام به طراحی مدلها و استانداردهای مشابه کرده اند که از آن جمله میتوان به نشان BIS هند و TAI تایلند اشاره کرد.

وی تصریح کرد: چنانچه این مدل در کشور اجرایی شود، می تواند نقش مؤثری در استانداردسازی مصالح ساختمانی و سازه ها و پیشگیری از حوادث و آسیب های ناشی از بلایای طبیعی داشته باشد.

کد خبر 390263

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =