فولاد مبارکه در سکوی نخست مدیریت دانش محور قاره آسیا

بنابر اعلام دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نماینده سازمان جهانی MAKE در ایران، شرکت فولاد مبارکه اصفهان موفق شد از بین ۲۰۱ شرکت حاضر در ارزیابی جایزه سازمان‌های دانشی برتر قاره آسیا، در سال ۲۰۱۷ به جایگاه یازدهم صعود کند.

محمد ناظمی هرندی مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت فولادمبارکه با اعلام این خبر گفت: عملکرد شرکت فولادمبارکه در دو محور از محورهای هشت گانه ارزیابی MAKE بسیار موفق ارزیابی شد؛ به طوری که در محورهای «تسهیم دانش» و «فرهنگ دانش محور سازمانی» به ترتیب رتبه اول و دوم آسیا را به خود اختصاص داده است.

کسب عنوان سازمان دانشی برتر ایران

محمد ناظمی هرندی افزود: دانشگاه صنعتی شریف زیر نظر بنیاد جهانی (MAKE) به طور رسمی از سال ۲۰۱۱ تاکنون جایزه سازمان‌های دانشی برتر را در کشور برگزار می‌کند. وی با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه نیز از شروع این فرآیند در ایران، برای ارزیابی سطح بلوغ دانشی خود در ارزیابی جایزه مدیریت دانش محور (MAKE) شرکت کرده است، گفت: این شرکت در تمامی دوره‌ها به عنوان سازمان دانشی برتر ایران شناخته شده است.

رقابت با «سامسونگ»، «کاپیتال»، «تویوتا»، «تاتا»و....

ناظمی با تاکید بر اینکه ارزیابی‌ها ی مذکور در سه مرحله انجام می‌شود، تصریح کرد: در نخستین مرحله ارزیابی که در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ صورت گرفت، دکتر کلاوس نورث مؤسس انجمن مدیریت دانش محور آلمان و مشاور شرکت‌های «لوفتانزا»، «زیمنس»، «مرسدس بنز» و... به عنوان ارزیاب بین‌المللی در شرکت فولاد مبارکه حاضر شد. البته در ادامه، پس از انتخاب این شرکت به عنوان یکی از پنج شرکت برتر دانشی ایران، ارزیابی مرحله دوم در اسفندماه ۹۵ در سالن همایش‌های صداوسیما با ارائه رویکردهای دانش محور شرکت توسط مدیران ارشد سازمان برگزار شد که شرکت فولادمبارکه موفق به دریافت جایزه برترین شرکت دانشی ایران شد و به جمع نامزدهای برترین سازمان دانشی قاره آسیا راه یافت. وی اظهارداشت: در مرحله نهایی و پس از بررسی کمیته داوران بنیاد MAKE آسیا، شرکت فولاد مبارکه موفق شد پس از رقابت با سایر سازمان‌های دانشی برتر این قاره نظیر «سامسونگ»، «کاپیتال»، «تویوتا»، «تاتا» و... عنوان یازدهم شرکت دانشی برتر آسیا به دست آورد.

تداوم فتح قله‌های موفقیت در عرصه‌های بین‌المللی

ناظمی از برگزاری مراسم تقدیر از شرکت‌های دانشی برتر آسیا در چین و اهدای نشان سازمان دانشی برتر این قاره در اواخر اسفندماه سال جاری از طرف بنیاد جهانیMAKE خبر داد. وی کسب این موفقیت بزرگ را به جامعه صنعت کشور و همچنین به کارکنان فولاد مبارکه به عنوان ارزشمندترین سرمایه شرکت تبریک و بیان داشت: فولاد مبارکه همچنان روند تعالی و دانش محوری خود را همچون گذشته ادامه و قله‌های موفقیت در عرصه‌های بین‌المللی را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد. همچنین، در پی کسب این موفقیت، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی ارسال نامه‌ای به مدیرعامل فولاد مبارکه از زحمات مدیریت و کارکنان شرکت در کسب این موفقیت بین‌المللی قدردانی به عمل آورد.

 دریافت تایید معتبرترین مرجع ارزیابی مدیریت دانش محور جهان

بنابر این گزارش، مؤسسه Teleos با همکاری شبکه جهانی دانش Network KNOW از سال ۱۹۹۸ اقدام به طراحی مدل MAKE Most Admired Knowledge Enterprise و برگزاری جایزه سازمان دانشی برتر MAKE به صورت سالانه در سراسر دنیا کرده است؛ البته در حال حاضر این جایزه به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرجع ارزیابی مدیریت دانش محور شناخته می‌شود که مبنای هدایت هزاران سازمان از چهار قاره در بیش از ۱۳۰ کشور اعم از کوچک، متوسط و بزرگ از بخش‌های خصوصی، دولتی و حاکمیتی نظیرBP، Siemens، Tata، Samsung، Apple، Google، Dell، Deloitte، IBM،McKinsey، Sony، Citigroup، Microsoft، HP، Yahoo، POSCO، BMW، NASA و... است.

 

  • شماره ۲۲۸ هفته نامه اطلاعات بورس - صفحه ۱۳
کد خبر 390195

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =