هشدار ۹۷ مدیر ارشد مالی جهان به حباب بیت‌کوین و کلاهبرداری

براساس نظرسنجی از مدیران ارشد مالی جهان، بیت‌کوین سرمایه واقعی است اما در وضعیت حبابی است و بسیاری از افراد هم آن را کلاهبرداری به حساب آوردند.

طبق نظر سنجی سی‌ان‌بی‌سی از مدیران ارشد مالی جهان، بیت‌کوین یک سرمایه واقعی است اما درحال حاضر در وضعیت حبابی است و بسیاری از افراد هم آن را کلاهبرداری به حساب آوردند.

از ۹۷ مدیر اجرایی ارشد مالی در انجمن مدیران مالی ارشد خواسته شد تا نظرات را در مورد بیت‌کوین ارائه کنند. از ۴۳ پاسخ دهنده ۲۷.۹ درصد اعلام کردند این پول دیجیتال، واقعی است اما در وضعیت حبابی قرار دارد. بنابه نظر ۱۴ درصد هم بیت‌کوین واقعی است و قیمت آن همچنان افزایش خواهد یافت.

در همین حال ۲۷.۹ درصد اعلام کردند بیت‌کوین کلاهبرداری است. این درحالی است که ۳۰.۲ درصد از کل مدیران اجرایی گفتند اطلاعات کاملی در مورد پول دیجیتال ندارند تا در مورد آن نظر دهند.

از میان مدیران مالی اروپایی، خاورمیانه‌ای و آفریقایی ۴۱.۷ درصد نظر دادند که بیت‌کوین واقعی است اما در وضعیت حبابی قرار دارد اما این نظر در بین مدیران مالی آمریکا ۲۰.۸ درصد و در بین مدیران منطقه آسیا اقیانوسیه ۲۸.۶ درصد طرفدار داشت.

از میان مدیران مالی اروپایی، خاورمیانه‌ای و آفریقایی یک سوم آنها معتقد بودند که بیت‌کوین کلاهبرداری است که این درصد نسبت به سایر مناطق جهان بالاتر بود.

کریم حجار مدیر مالی ارشد سولوای گفت: این پولی نیست که برای تجارت‌های چند میلیارد دلاری از آن استفاده کنیم. این چیزی است که ما در مورد آن خیلی کنجکاو هستیم اما هنوز راه مناسبی برای یکپارچه‌سازی آن با تجارت‌ها پیدا نکرده‌ایم.

کد خبر 390006

اخبار مرتبط

  • بیت کوین رایگان چیست؟

    بیت کوین رایگان چیست؟

    زارع پور گفت: برخی اوقات در فضای مجازی عنوان" بیت کوین رایگان" دیده می‌شود. این افراد کلاهبردار ادعا می‌کنند در صورتی که ۰.۱ بیت کوین به آدرس آن‌ها ارسال کنید، ۰.۲ بیت کوین (دوبرابر) دریافت خواهید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =