آماده سازی ۱۴ شرکت تعاونی برای ورود به بازار سرمایه

ورود بخش تعاون به بورس تا پایان سال

بهمن عبدالهی با اشاره به مشکل تامین مالی در بخش تعاون، درباره ورود تعاونی ها به بازار سرمایه گفت: به دلیل وجود مشکلاتی در تامین مالی بخش تعاون از طریق نظام بانکی، ‌ تلاش شد تا از ظرفیت بازار سرمایه نیز در این زمینه استفاده شود.

رییس اتاق تعاون ایران از آماده سازی ۱۴ شرکت تعاونی برای ورود به بازار سرمایه خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال‌جاری، ورود بخش تعاون به بورس آغاز شود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ایبنا، بهمن عبدالهی با اشاره به مشکل تامین مالی در بخش تعاون، درباره ورود تعاونی ها به بازار سرمایه گفت: به دلیل وجود مشکلاتی در تامین مالی بخش تعاون از طریق نظام بانکی، ‌ تلاش شد تا از ظرفیت بازار سرمایه نیز در این زمینه استفاده شود.

رییس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: پیش از این به دلیل وجود برخی موانع قانونی ورود بخش تعاون به بازار سرمایه کشور میسر نشده بود. اخیرا تفاهم نامه ای با سازمان بورس منعقد شد که بر اساس آن قرار است اساسنامه برخی از شرکت های تعاونی اصلاح شود.

عبدالهی تاکید کرد: بر این اساس، پیش بینی شد از طریق اصلاح اساسنامه تعاونی ها، بخش تعاون بتواند برای ورود به بازار سرمایه کشور با قوانین بورس منطبق شود و در حال حاضر، ۱۴ تعاونی بزرگ کشور برای ورود به بازار سرمایه مهیا شده اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بخشی از کار انطباق اساسنامه این تعاونی ها با مقررات بورس انجام شده و بخشی نیز در حال انجام است. این روند در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان سال جاری تعاونی ها بتوانند در بازار سرمایه وارد شوند.

رییس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه ابتدا تعاونی ها در فرابورس وارد خواهند شد، گفت: ۱۴ تعاونی که برای ورود به بازار سرمایه آماده می شوند، بیشتر در بخش تولیدی و صنعتی هستند.

کد خبر 389978

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =