انعقاد قرارداد جدید، عامل رشد سودآوری "ودی"

یک مقام مسئول در شرکت بیمه دی پیرامون دلایل اعلام تعدیل مثبت ۴۲ درصدی سود در گزارش حسابرسی شده دوره عملکرد سه ماهه نخست سال مالی ۹۶ نسبت به گزارش حسابرسی نشده دوره مذکور شفاف سازی کرد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، مجید بختیاری، مدیر عامل بیمه دی عمده تغییرات اعمال شده در آخرین گزارش "ودی" را ناشی از انعقاد قرارداد بنیاد شهید از اول مهر ماه سال جاری برشمرده که تعداد افراد تحت پوشش در این قرارداد به میزان 1.700.000 نفر با حق بیمه سرانه ماهیانه 906.000 ریال است. علاوه بر این، با توجه به حجم قرارداد و مفاد آیین نامه بیمه مرکزی در خصوص حفظ توانگری باید بخش مهمی از این پرتفوی به سایر شرکت های دارای مجوز قبولی اتکایی واگذار شود که اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرفته است. از سوی دیگر بخشی از این پرتفوی به عنوان ذخیره حق بیمه در حساب ها لحاظ می شود.

این مقام مسئول با اشاره به عدم پوشش عملکرد هفت ماهه نسبت به بودجه تدوین شده، تاکید کرده که آغاز قرارداد مورد اشاره از ابتدای مهر ماه امسال بوده اما انجام امور عملیاتی آن جهت ارایه خدمات متناسب با حجم پرتفوی و نیز هماهنگی برای انجام امور اتکایی تاکنون حق بیمه مربوطه شناسایی نشده است و در عین حال با توجه به اقدامات صورت پذیرفته قطعاً در آمار هشت ماهه درج خواهد شد.

همچنین صورت سود و زیان حسابرسی شده در تاریخ 11 آبان ماه جاری به شرح جدول زیر است:

 

کد خبر 389899

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =