نمادهای «حرآهن» و «غکولاک» در بازار دوم و SME نقش بستند

نماد «حرآهن» مربوط به شرکت راه‌‌آهن حمل و نقل در بازار دوم، «غکولاک» در تابلو رشد بازار SME و دو نماد «خعمرا» و «بحکمت» مربوط به شرکت‌های توسعه و عمران شهرستان نائین و بیمه حکمت صبا در تابلو ج بازار پایه درج شدند.

 

چهار نماد معاملاتی مربوط به شرکت‌های راه‌آهن حمل و نقل، کولاک شرق، توسعه و عمران شهرستان نائین و بیمه حکمت صبا در بازارهای فرابورس ایران درج شدند.

بازارهای دوم، شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) و پایه به ترتیب سه بازاری هستند که نماد معاملاتی این چهار شرکت را در خود جای داده‌اند. بر این اساس نماد «حرآهن» مربوط به شرکت راه‌‌آهن حمل و نقل در بازار دوم، «غکولاک» در تابلو رشد بازار SME و دو نماد «خعمرا» و «بحکمت» مربوط به شرکت‌های توسعه و عمران شهرستان نائین و بیمه حکمت صبا در تابلو ج بازار پایه درج شدند.

شرکت راه‌آهن حمل و نقل در زمینه حمل محصولات معدنی، سوختی، ترانزیت کالا، خودرو و ... به فعالیت مشغول است. آنطور که در امیدنامه این شرکت نیز ذکر شده «حرآهن» در بخش حمل و نقل بین‌المللی با مشارکت دو شرکت عمده حمل و نقل ریلی قزاقستان و ازبکستان درصدد توسعه حمل و نقل ریلی صادراتی، وارداتی و ترانزیتی است.

این شرکت که در تاریخ 22 شهریورماه امسال نزد سازمان بورس ثبت شده، پس از احراز تمامی شرایط لازم برای پذیرش از روز یکم آبان ماه به عنوان یکصد و شصت و سومین نماد معاملاتی (نودمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

در همین حال بازار شرکت‌های کوچک و متوسط نیز شاهد درج پنجمین نماد معاملاتی در این بازار بود. بدین ترتیب نماد شرکت کولاک شرق که در گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر»، زیرگروه «تولید نوشیدنی و آبمیوه» قرار دارد، چهارمین شرکتی است که موفق به درج نماد معاملاتی خود یعنی «غکولاک» در تابلو رشد این بازار شده است.

پیش از این نماد معاملاتی شرکت‌های پتروصنعت گامرون، سیمان سفید ارومیه و مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان در تابلو رشد این بازار درج شده بودند و شرکت گز سکه نیز در تابلو دانش‌بنیان بازار SME معاملات خود را آغاز کرده بود.

شرکت کولاک شرق در زمینه تولید، بسته بندی و توزیع انواع نوشیدنی‌ها اعم از نوشابه‌های گازدار، و بدون گاز و ...، دوغ و سایر محصولات لبنی، ساخت ظروف یکبار مصرف و ... به فعالیت مشغول است.

به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام به تاریخ 19 اردیبهشت ماه امسال، سرمایه این شرکت از مبلغ 46 میلیارد و 800 میلیون ریال به مبلغ 50 میلیارد ریال افزایش یافته که این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران صورت گرفته است.

در نهایت تابلو «ج» بازار پایه نیز میزبان درج نماد دو شرکت توسعه و عمران شهرستان نائین و بیمه حکمت صبا بود که به ترتیب این دو شرکت در گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «بیمه، صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی» قرار دارند.

منبع: سنا

کد خبر 389804

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =