دلایل کاهش سود "قشرین" در بودجه حسابرسی شده سال ۹۷

شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان که در بودجه حسابرسی شده سال مالی ۹۷ خود را با کاهش سود نسبت به گزارش حسابرسی نشده ارایه کرده، در خصوص کاهش هزینه های مالی و افزایش بهای تمام شده کالای فروش رفته توضیح داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، سعید آتشباری، مدیر عامل شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان در نامه توضیحات خود اعلام کرد که به دلیل عدم اطمینان از تامین نقدینگی لازم جهت بازپرداخت تسهیلات دریافتی و با هدف رعایت محافظه کاری هزینه مالی حدود 53.000 میلیون ریال در نظر گرفته شده که تا زمان حسابرسی با تسویه بخشی از تسهیلات و قطعی شدن اسناد پرداختی بابت هزینه های مالی، رقم مذکور به 46.000 میلیون ریال تغییر و اصلاح یافت.

این مقام مسئول افزوده که این موضوع در رابطه با کاهش هزینه های مالی منتهی به شهریور ماه 97 نیز مشاهده می شود. تا لحظه تنظیم گزارش سیاست های این شرکت در تسویه تسهیلات و کاهش هزینه های مالی، منابع نقدی ایجاد شده حاصل از فعالیت های شرکت در سال 97 و با توجه به سود ده بودن شرکت در سال مالی 97 میزان هزینه های مالی را معادل 36.237 میلیون ریال اعلام کرده که امیدواریم رقم واقعی هزینه مالی از این میزان نیز کمتر می شود.

آتشباری به افزایش بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی و هزینه های اداری و عمومی در پیش بینی حسابرسی شده برای سال مالی 97 نسبت به پیش بینی حسابرسی نشده اشاره کرده و در این خصوص عنوان کرده که این امر ناشی از تغییر برآورد رشد هزینه های نیروی انسانی اتفاق افتاده است.

 

 

 

کد خبر 389777

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =