"فولاد" تعدیل مثبت ۷۸ درصدی سود اعلام کرد

شرکت فولاد مبارکه اصفهان طی روزهای پایانی هفته گذشته با انتشار گزارش عملکرد شش ماهه نخست سال مالی ۹۶ از تعدیل مثبت ۷۸ درصدی سود برآوردی خبر داد و بموجب آن جو روانی مثبتی در گروه فلزات اساسی ایجاد شد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، این مجموعه با سرمایه 75.000 میلیارد ریال که پیشتر در گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 96 مبلغ 302 ریال سود برآورد کرده بود، در گزارش عملکرد نیمه اول همان سال رشد 78 درصدی سود را اعلام کرد. به گونه ای که "فولاد" طی دوره عملکرد شش ماهه نخست سال مالی جاری مبلغ 538 ریال سود پیش بینی کرده و در این دوره پوشش 55 درصدی بودجه را رقم زده است.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان افزايش درآمد فروش ناشي از رشد نرخ فروش محصولات و در مقابل افزايش بهاي تمام شده کالاي فروش رفته ناشي از تغيير مقدار و نرخ فروش محصولات تولیدی را از جمله عوامل موثر بر رشد سودآوری این مجموعه فعال در گروه فولاد برشمرده است.

علاوه بر این، "فولاد" در دوره عملکرد شش ماهه نخست سال مالی جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش اندک مقدار تولید و فروش محصولات را به ثبت رسانده و در مقابل درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی آن حدود 43 درصد رشد داشته است.

در پایان این گزارش می افزاید، با توجه به گزارش عملکرد قابل قبول شرکت فولاد مبارکه اصفهان که آخر هفته گذشته منتشر شده، در اولین روز معاملاتی هفته جاری سهام شرکت های فعال در این گروه با افزایش تقاضا برای خرید سهام مواجه شدند.

کد خبر 389776

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =