حفظ بورس با تزریق ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان

مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی نتیجه جلسه مهم امروز۲۲ مهر مسئولان وزارت اقتصاد،بورس و ۷ بانک با موضوع تحلیل مواضع ترامپ و حمایت از بازار سهام از طریق واریز۱۵تا ۲۰ میلیارد تومانی هر یک از بانک‌ها را اعلام کرد.

حسین خزلی با اشاره به دعوت نامه چهارشنبه گذشته معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و برگزاری اظهار داشت: در این جلسه مسئولان وزارت اقتصاد، سازمان بورس به همراه مدیران عامل بانک های کشاورزی، ملت ، تجارت ، صادرات، توسعه صادرات، ملی و مسکن حضور داشتند.
وی ادامه داد: نظر همه حاضرین این جلسه در مورد مواضع شب گذشته ترامپ این بود که وی لفاظی کرده و با توجه به گزارش های سازمان ملل از فعالیت هسته ای ایران و حمایت اروپا و ...، برنامه ای برای اقدام عملی علیه ایران ندارد و نمی تواند هم داشته باشد.
این مقام مسئول افزود: همچنین مقرر شد هر یک از بانک ها با واریز 15 تا 20 میلیارد تومان از بازار سرمایه حمایت کند تا صندوق های با درآمد ثابت بزرگ بانکها همچنان تا سقف 5 درصد دارایی، نسبت به خرید سهام ادامه دهند و بانکها هم به نسبت واحدهای خود در صندوق توسعه بازار را افزایش دهند تا این صندوق بتواند به حمایت از سهام ادامه دهد.
به گفته خزلی، بانک کشاورزی امروز 20 میلیارد تومان برای خرید واحدهای صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی را واریز کرد و قرار است دیگر بانک ها هم به زودی اقدام کنند.خوشبختانه پیش بینی های برخی کارشناسان و فعالان از ریزش قیمت سهام و رشد ارز بعد از اعلام عدم پایبندی ترامپ به برجام ، محقق نشد و امروز در برابر رشد قیمت سهام و شاخص بورس ، بازار ارز هم واکنشی به این موضوع نشان نداد و حتی از قیمت دلار کاسته شد.

کد خبر 389755

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =