سود انباشته بانک مهر اقتصاد ۱۰۸ درصد بیشتر شد

هفته نامه بورس: بانک مهر اقتصاد به تازگی صورت‌های مالی منتهی به سال مالی ۹۵ را ارائه کرده و طبق آمار اعلام شده سود هر سهم این بانک در مقایسه با سال مالی قبل با رشد ۵۲ درصدی همراه شده است. سود هر سهم این بانک که در سال ۹۴ مبلغ ۱۱۷ ریال بود در سال مالی ۹۵ با رشد ۵۲ درصدی مبلغ ۱۷۸ ریال محقق شد.

بانک مهر اقتصاد که با 12 هزار میلیارد ریال سرمایه فعالیت می‌کند،‌ در سال مالی منتهی به اسفند 95 مبلغ ۷۹ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال به عنوان سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی در حساب‌های خود ثبت کرده که این مبلغ در مقایسه با سال مالی 94 با رشد 19 درصدی همراه شده است. همچنین در سال مالی 95 این بانک مبلغ ۱۴هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌ها محقق کرده و سود خالص بانک پس از رشد 52 درصدی به مبلغ ۲۱۳۸ میلیارد ریال رسیده است. سود قابل تخصیص این بانک هم 98 درصد رشد کرد و در نهایت مبلغ ۲۴۳۴ میلیارد ریال در حساب‌های بانک ثبت شد. بنابراین گزارش سود انباشته بانک هم با رشد چشمگیر 108 درصدی در پایان سال مالی 95 به مبلغ ۲۱۱۳ میلیارد رسید. سود انباشته بانک در پایان سال 94مبلغ ۱۰۱۵ میلیارد ریال بود.
جمع دارایی‌های این بانک که هیچ بدهی به بانک مرکزی و بانک‌های دیگر ندارد، در پایان سال 95 مبلغ ۵۳۶ هزار و  17میلیارد ریال اعلام شد و اندوخته قانونی بانک با 55 درصد در مقایسه با سال مالی 94 به مبلغ ۹۰۰ میلیارد و ۶۹۵ میلیون ریال رسید.
گفتنی است این بانک اعلام کرده که جلسه مجمع عمومی عادی سالانه خود را با دستور جلسه استماع گزارش هیأت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 30 اسفند 95، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیأت مدیره و تعیین پاداش هیأت مدیره روز 29 مرداد 96 برگزار می‌کند.

 

کد خبر 389439

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =